| AngelCrystals a întrebat:

Buna,vreau sa ma decolorez cu decolorantul de la Kallos de 9%, avand in vedere ca parul meu este saten si nu m-am vopsit, cu cate nuante o sa fie parul meu mai deschis?

Răspuns Câştigător
| lumy4u a răspuns:

Buna! eu sunt coafeza! deci, daca ai parul virgin niciodata vopsit si este saten, nu ai nevoie de decolorant ca sa ai parul mai deschis! il poti face direct din vopsea fara sa iti arzi parul! daca vrei blond, poti folosi vopsea blonda +oxidant de 12%. lasa vopseaua sin par 40 sau 50 min, si parul tau va fi blond deschis! succes, daca mai ai intrebari, nu ezita sa mi le adresezi :*

| AngelCrystals explică (pentru lumy4u):

Deja mi-am luat decolarntul si pudra, poti sa imi ard parul daca il folosesc? Nu imi doresc sa fie foarte blond.

| lumy4u a răspuns (pentru AngelCrystals):

Decoloratul parului este metoda care afecteaza cel mai tare parul, nu iti va placea rezultatul

| lumy4u a răspuns (pentru AngelCrystals):

Zici ca nu vrei parul prea blond, daca totusi alegi decolorantul, 9% e exagerat de puternic, tie iti trebuie 6%. oricum nu te sfatuiesc sa te decolorezi singura, rezultatul va iesi in pete si va trebui oricum sa te vopsesti dupa.ce rost are? mai bine te vopsesti din prima cum ti-am zis

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine incerci un decolorant natural. adica o masca cu miere si nu omori parul, ti-l face si matasos, ti-l hraneste, etc. cauta pe net "masti cu miere pentru par". SERIOS si eu m-am decolorat si am regretat. dupa ce il decolorezi nu mai prinde nicio vopsea, parul e mort, etc. mai bine fa-ti masti cu miere si nu vei regreta. macar mai amana decolorantul ala de la kalos pana iti faci cateva masti, crede-ma ca nu pierzi nimic.