| Crs a întrebat:

Am parul cam pana la sani, ondulat, de culoare blond auriu thinking - cu suvite blonde. Sambata ma duc sa ma tund dar nu am idee cum. Am fata intre rotunda si ovala ( nu este nici ovala, dar nici prea rotunda). Bretonul este lung, aproape de lungimea restului de par. Vreau cat mai multe idei, dar nu vreau sa imi tai prea mult din par, eventual varfurile si sa ii fac ceva la breton sa se aseze. ( nu vreau nici breton prea scurt ).

3 răspunsuri:
| larousee a răspuns:

Eu sunt de parere ca, cu cat parul este mai lung, cu atat il poti aranja in mai multe moduri
ai putea bretonul sa il faci pe o parte, de lungime cam pana la nas. gen http://hairstylesup.com/wp-content/uploads/2009/08/curly-haircuts.jpg
si sa il coafezi ca acolo, se poarta parul cret si bretonul indreptat cu placa.
iar ca si alta freza ai putea sa ti`l strangi intr-o parte ca aici http://worldhairstyles.com/......6afa05.jpg
Se spune ca e o mandrie sa ai parul cret, asa ca eu zic sa nu ti`l tai scurt :D

| MikiLovee a răspuns:

Sper sa te ajute linkul asta:
http://www.divahair.ro/......orma_fetei

| RoaRxDD a răspuns:

Ei bine, breton pe o parte ar fi cel mai potrivit ^^
In caz ca vrei ceva diferit, nou si ciudat, cere'i frizeritei sa iti faca la spate stil scene, cauta pe youtube cum iti faci coafura si da'i batai ^^
Ori asta, ori breton drept. Acum depinde si de fruntea ta. In caz ca e lata, breton drept e perfect. Dar nu prea scurt! Pana la sprancene minim ^^
Daca vrei ceva inocent, cuminte si la locul lui iti sugerez un breton pe o parte simplu ^^

Bafta :]