| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Vreau să merg la balul bobocilor (nu sunt boboacă) şi nu ştiu ce rochie să-mi iau.Mă gândeam la una simplă,cu mâneci trei sferturi,până mai sus de genunchi. Poate nişte pantofi nude,dacă iau rochie neagră.
Voi cu ce vă îmbrăcaţi la bal,ce-mi recomandaţi?
Şi în materie de machiaj ce îmi recomandaţi?
Funda, of course!

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| ShadowGhost a răspuns:

Iti recomand o rochie pana la glezna cu bretele, pentru ca merge o geaca sau un pulover pe deasupra, si merge sa porti balerini. Daca vrei sa arati atragator, o rochie neagra mini cu o pereche de pantofi cu toc e perfecta.Sau o rochie mai sus de ghenunchi pe bretele si vaporoasa, cu balerini sau pantofi cu toc merge perfect.Ca machiaj,poti sa te dai cu creion la baga genelor si cu rimel,un ruj sau glos, blush si e suficient. Daca nu vrei creion, atunci poti sa te dai cu un fard de culoarea rochiei binenteles. Daca iti iei o rochie alba mai sus de ghenunchi si vaporoasa, poti sa o legi cu o curea in talie si poti sa iti pui un lant lung cu bufnita sau cu ceas sau ce fel de lant vrei dar lung. Daca ramai pe rochia lunga atunci ceva pretios, iar daca ramai pe rochia neagra atunci pe mana sa iti pui multe bratari.Bafta si distractie placuta:*