| Doll_Paty_1996 a întrebat:

Vreau să mi achiziționez o cremă de la Avon, respectiv
cremă hidratantă pentru ten uscat și foarte uscat Anew Nutri-Advance. A folosit-o cineva, este bună de ceva?
Știu că produsele de la Avon, in general, nu sunt strălucite, ci arată doar bine la aspect, dar despre aceasta cremă am citit numai Rewe-Uri bune, însă am zis totuși sa mai întreb.
As vrea să-mi răspundă mai ales cei care au încercat-o pe aceasta, sau orice alta cremă din gama Anew.
Credeți că cele marca Gerovital ar fi mai calitative?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mergi și ia-ți de la farmacie : bioderma, la roche possay, avene, ivatherm, uriage etc. Astea sunt branduri care fac creme care merită puse pe față, nu porcăriile avon. le găsești și pe farmacia tei la prețuri mai bune dacă în farmacii fizice ți se par prea scumpe.

| Violleta2022 a răspuns:

Cremele si produsele de la Avon nu sunt de calitate buna, fiindca nu-i nimeni interesat sa bage bani in materia prima, fiindca devin scumpe, iar comisionul de vanzare care trebuie sa se imaprta la nenumarati, nu mai este atat de mare. Asat este o afacere MLM, cares e bazeaza pe facut bani pentru cei care sunt in retea, nefiind interesati de ce produse vand, sau de calitatea lor.

Vrei creme bune pentru fata, ori cumperi de la firme cosmetice consacrate, dar care sunt foarte-foarte scumpe, ori intra in farmacie si cumpara ceva natural, cu miere de albine, cu propolis, cu plante organice samd.

| Furnicuta000 a răspuns:

Atata timp cat nu are alcool, parfum si alti iritanti e ok. Dar cremele de la avon cam au. Trebuie sa te feresti de astfel de ingrediente mai ales daca ai ten sensibil.
Daca vrei o crema anti aging, sa stii ca cel mai bun si singurul lucru anti aging existent e crema de protectie solara (spf 50), asta pentru ca radiatile uv (prezente chiar si iarna) deterioreaza celulele pielii. Deci daca vrei sa ai un ten tanar si sa arati de 20 ani si la 50 ani, incepe de pe acum sa folosesti spf 50 zilnic.
Daca vrei doar hidratare, foloseste crema Cerave pentru ten uscat si foarte uscat sau lotiunea Cerave pentru ten uscat si foarte uscat. Cerave e nr 1 in lume la hidratarea tenului, eu folosesc de mult timp si gelul de curatare si lotiunea hidratanta de la Cerave si acum am ajuns sa am un ten foarte curat, nici macar cosuri nu mai am deloc.
Eu zic sa nu dai banii pe avon cand poti gasi produse mult mai bune si destul de ieftine.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Daca intrebi de Avon si Gerovital nu ai un buget asa mare.
Avon-nu sunt prea grozave, iar Gerovital m-a dezamagit.
Mai bine iti iei Elmiplant, Garnier, Nivea, L'oreal.Depinde de buget.

| esa212015 a răspuns:

Dacă vrei o cremă pentru ten uscat, respectiv foarte uscat, îți recomand cerave, cea făcută special pentru ten uscat, foarte uscat. Este foarte bună, o găsești în farmacii și este în jur de 40 de lei, hidratează super fain.

| Gbrlela a răspuns:

Buna. Eu am folosit aceasta crema tot pentru piele uscata. Ea e buna doar dacă o folosești o perioada mai lunga. Eu personal am folosit o pana s-a terminat iar după a început sa am iar cojite.
Iti pot recomanda cremele de la avene. Sunt mai scumpe (le găsești în farmacie) însă vei fi mulțumită de rezultat.
Îți mai pot recomanda un demachiant de la garnier cu textura de lapte. E foarte bun pentru tenul uscat, fie ca te machiezi sau nu.