| ChristinaO a întrebat:

Vreau sa-mi schimb look-ul, insa nu prea stiu cum.Adica,am o idee in minte, insa vreau sa va intreb pe voi ce parere aveti. Mi-ar sta bine cu breton, avand in vedere ca am fruntea destul de ingusta? eu l-am mai avut cu breton intr-o parte, si nu a fost chiar asa rau, dar mama...am intrebat-o si pe ea si ei nu-i place nimic din ce ajunge pe frunte, adica acopera ochii(dupa ea ar trebui sa-l prind doar in coada, lucru pe care il detest). deci ce credeti, ar merita sa incerc? vreau ceva mai diferit de ce am avut pana acum(dar categoric nu bob). daca mai sunteti care aveti fruntea mai mica si aveti/ati avut breton, v-a placut? Daca conteaza, am parul ondulat, destul de bogat tuns in scari cam pana pe la mijlocul spatelui. ce-mi propuneti? multumeschappy

Răspuns Câştigător
| greenapple a răspuns:

Buna!
Te sfatuiesc sa nu te tunzi scurt pentru ca pe urma vei regreta! Asa am patit eu cu bobul x-(crying
Renunta la breton si fa-ti tunsoare in V daca ai parul lung si daca nu accepta mama ta sa iti faci breton.De la breton poti face si cosuri ca transpiri pe frunte!

4 răspunsuri:
| G a răspuns:

Daca ai fata mica nu ti-ar sta bine cu un breton care acopera toata fruntea, ca ti-o face si mai mica. mai degraba iti faci unul intr-o parte, sau asimetric. si daca ai parul ondulat s-ar putea sa se onduleze si bretonul. ca sa eviti asta, ori il faci cu peria rotunda cand te usuci pe cap, ori il indrepti cu placa.

| AnaBejenaru a răspuns:

parerea mea sincera este ca indiferent de ce se poarta tu trebuie sa te tunzi cum iti sta si bine. ce daca tendintele sunt de a te tunde cu breton tie in primul rand nu iti sta bine pentru ca ai fruntea ingusta! dar eu zic sa te duci la un stilist profesionist nu la oricine care te tunde cum vrei tu, la cineva care sa stie sa-ti spuna si daca iti va sta bine asa cum vrei tu sa te tunzi. sau poti cumpara o revista de specialitate si acolo vei gasi pentru tipul tau de fata mai multe tunsori si poti alege una care sa iti si placa...

| teaaa a răspuns:

Daca esti bruneta si ai fruntea destul de ingusta nu este cel mai recomandat sa iti faci breton pentru ca parul brunet iti scoate toate trasaturile in evidenta; daca il ai ondulat poti sa iti impletesti o coada rebela intr-o parte sau sa il indrepti natural:d

| Anonim_8545 a răspuns:

Pff.eu regret ca mi-am facut breton intr-un fel.Si eu am parul ondulat dar un pic, cu foarte foarte mlt volum sad si pana la mojlocul spatelui. Daca parul e ''umflat'' normal ca si bretonul va fi umflat si cret.