| ChristinaO a întrebat:

Am parul ondulat, tuns in scari pana la mijlocul spatelui...as vrea sa ma tund, insa sunt cam retinuta din cauza faptului ca nu as prea vrea sa iau mult din lungime(deci cateogoric nu bob) si as vrea ceva mai extravagant. Daca gasesc ceva care-mi place mult, poate voi mai lasa si din lungime.Nu e neaparat sa fie tunsori, pot fi si doar moduri de a-l aranja.Ideea e ca vreau ceva mai diferit, insa nu foarte scurt.Prietenii mi-au zis sa ma chelesc, da nu vreau nici chiar asa extravagantlaughing deci, voi ce propuneti? multumeschappy

3 răspunsuri:
| greenapple a răspuns:

Tunde-te in V si fa-ti un breton asimetric o sa arate demential:X:X:X

| greenapple a răspuns:

Daca vrei ca parul sa fie nitel mai drept nu trebuie sa te tunzi in scari(din experienta personala)Opteaza pentru o tunsoare simpla, dar la moda.

| cineva_4576 a răspuns:

Pai e cam dificil sa fie extravagant, sa sochezi si sa fie la fel de lung... ca sa nu tunzi din el, ai putea sa iti faci niste suvite se vad f bine pe parul ondulat, eventual mai multe culori, stiu ca suna aiurea dar si eu am parul ondulat si cand am facut scoala de coafor am facut o gramada de experimente pe parul meu inclusiv suvite in 5 culori big grin
mergi la un stylist si vezi ce iti propune, sau uita-te pe net la coafuri la poze si vezi ce te-ar tenta...
Si moduri de a aranja parul ondulat, poate sa iti iei o placa buna si sa il mai indrepti din cand in cand, ca in rest ...ramane ondulat.
mai fileaza calota ca sa aiba volum mie asa imi place dar nu ceva exagerat gen Tina Turner, deci uitate la poze multe pe net cu frizuri, coafuri, vedete si viziteaza un stylist iar dupa te poti decide.
Bafta (si nu lua prea repede o decizie radicala fiindca parul creste cam greu )
O seara placuta!