| Asta mica! a întrebat:

vreau sa va intreb cum va machiati la scoala? am 15 ani si trec in clasa a8a...big grin multumesc mult :*

13 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Nu ma machiez. Folosesc doar un rimel si ceva pentru buze. La scoala cel mai frumos este sa fi cat mai naturala. Lasa machiatul pentru ocazii speciale.

| Farcas a răspuns:

Putin rimel si gloss transparent (sau strugurel)e suficient!

| SuperGirl8 a răspuns:

Pai...creion corector pentru eventualele probleme ale fetei.Rimel.si strugurel`love struck ( eventual creion.si daca e chiar necesar.fond de ten. da nu excesiv ca altfel vei arata ca un semafor pe rosu ) Ai grija`:* -- ByW`:-x

| StarDust a răspuns:

Aoloo nu incepe sa te machezi asa devreme laughing fi cat mai naturala. daca tot tii f mult sa te machezi thinking un rimel aqlo tongue poate putin creion. dar nu exagera. o sa ai timp mai trz sa te machezi laughing

multa bafta :*

| RappK a răspuns:

Eu inainte ma macheam foarte stridentstraight face.insa m-am lasat de obiceiul astalaughing.acu ma fac doar cu rimel...cu tus sau creion doar la ocazii specialebig grin.si la scoala e bine sa fi cat mai decenta pentru ca sti cum sunt profesorii.chatterbox

| faranume a răspuns:

Din cate stiu eu la scoala nu e voie cu machiajwinking

| demonangel37 a răspuns:

E cam devreme pentru machiaj dar daca vrei neaparat sa te machezi sa fiu ceva simplu nu foarte complex sau strident deci ceva machiaj care sa nu iasa in evidenta doar e zi

| bebe_7919 a răspuns:

O baza pentru machiaj, apoi aplici un fond de ten, faci un contur ai ochilor cu un dermatograf maro, aplici un fard de ten apropiat tenului si la sfarsit un rimel... iar pentru buze un balsam sau un gloss transparent.

| little_dy a răspuns:

Sper k ai un ten curat daca nu ingrijestel mai mult nu folosi fond de ten sau pudra de la varsta asta pentru scl e de as putin rimel si un balsam de buze :*love struck oricum la varsta ta esti frum si fara asteawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc doar creion dermatograf negru.

Răspuns utilizator avertizat
| ralukyn23 a răspuns:

Dapz...cam devreme sa te machiezibig grin. eu am 18 ani si nu prea ma machiez.doar la ocazii speciale... pai dk tot vr sa te machiezi.nu exagera... putin rimel, dar nu incarca genele, f putin creion in interiorul pleoapei si un gloss.dk toti cei de la scoala te stiu machiata cand te vei duce la un bal...acolo bineinteles ca te vei machia si nu ti vei surprinde colegii cu mare lucrubig grin... take care