| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva. Cum e in prima zi de liceu? Eu acum trec pe a 9-a si am emotii pentru. ca nu cunosc pe nimeni in acel liceu, s-ar putea sa fiu in clasa cu niste copii din fosta scoala dar pe care ii stiu numai din vedere. La voi cum au fost primele zile?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Îţi mai aminteşti emoţiile primei zile de şcoală primară, sau a gimnaziului? Şi atunci ţi-ai făcut griji în legătură cu colegii, profesorii şi alte detalii ce aparent ar trebui să te pună pe gânduri.
Şi totuşi, ai intrat în colectiv, ţi-ai făcut prieteni şi ţi-ai clădit un oarecare statut.
Ce te face să crezi că nu poţi obţine acelaşi lucru şi în cazul ăsta? Priveşte totul ca pe o provocare, ca pe o invitaţie spre necunoscut. Gândeşte-te că acei oameni ţi-ar putea fi excelenţi prieteni, şi că liceul va fi o perioadă grozavă din viaţa ta. Du-te la ei, fă cunoştinţă cu ei, purtaţi o discuţie, schimbaţi impresii, exploraţi şcoala, puneţi întrebări.
Trebuie doar să păşeşti cu încredere şi să nu îţi faci probleme!
Îţi doresc un început excelent!

2 răspunsuri:
| Alice a răspuns:

Buna,si eu acum trec a 9. a dar eu deja imi stiu colegii^^ cautai pe fb, pe hi5 pe nu stiu poate ai un id. si uite asa te imprietenesti. si nu ai de ce sa ai emotii. va fi ca in prima zi de scoala. buna ce faci, ma cheama X. incantat/a de cunostinta si uite asa iti faci prieteni si gata e simplu. oricum stai chill daca esti o persoana placuta, si nu gen: fite, vai am bani si *** deatea toti te vor vrea ca prieten/abatting eyelashes

| kristy a răspuns:

Trece repede, acum sunt intr a 10 cea si imi aduc aminte ce emotii am avut(nu stiam pe absolut nimeni)o sa vina profesorii(dirigintii) si o sa cheme elevi, daca iti auzi numele la vreun prof. ala ti e diriginte.
Have fun!