| Deea236 a întrebat:

Vreau sa va intreb. Daca se poate sa am 13 ani si jumatate, vreau sa ma vopsesc cu bruneta ( sunt satena)? Daca nu, atunci ce putem sa fac culoarea mai inchis? Am auzit ca este bun vopsire NUANTATOR?

FUNDITA! :X

Răspuns Câştigător
| adelinna21 a răspuns:

Mai bine nu te vopsesti de la varsta asta.eu am folosit un smapon de yves rocher pentru strălucire cu extract activ de chinină roşie.ti-l inchide foarte mult.dar nu ti-l face chiar brunet.si de ce vrei sa te faci bruneta te va maturiza un pic la fata si la 13 ani nu e cazul.lasa vopselele deoparte momentan pentru ca mai tarziu nu cred ca vrei sa ramai fara par.

6 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Eu una nu m-am vopsit niciodată și am cu 6 ani mai mult ca tine. De ce atât de mică și de vrei sa iți strici părul. Părerea mea: nu te vopsi.

| h3r a răspuns:

Hmm, incearca un nuantator/sampon.
Parerea mea este ca nu ar trebui sa te vopsesti de la 13 ani si mai ales bruneta! Este o culoare greu de "scos", ti se va decolora intr-un timp si o sa-ti pierzi frumosul saten. Si eu am facut prostia asta mai de mult, iar acum imi pare rau. Oricum, vopseaua este mult prea tare. Vei avea timp si de ea.

Take care!

| anonimus999 a răspuns (pentru h3r):

Samponul noantator este pentru mentinerea vopselei de par sau a suvitelor mai mult timp dar nu coloreaza ca si nuantatorul

| Kasia a răspuns:

Nuantatorul nu e bun-se duce imediat din par si ramai tot cu nuanta ta naturala.incearca vopsea permanenta dar ai grija sa ti se potriveasca aceasta nuanta pentru ca brunetul se duce foarte greu din par si nu vei mai putea obtine o culoare mai deschisa decat adac te decolorezi apoi.

| xPurrffecttx a răspuns:

Buna`!hee hee

Te sfatuiesc sa iti vezi de treaba ta. happy

Pa, pa.hee hee

| DanielaGabriela a răspuns:

Eu am fost vopsita aproape toate culorile oh go on si imi cade parul oh go on ...am noroc ca am de unde sa cada ca e des, dar la tine de ce sa iti strici parul asa de mica? Dar daca totusi vrei, sa stii ca e bun nuantatoru daca vrei sa nu fie permanent pentru se "decoloreaza " la cateva spalari, deci daca vrei cv permanent foloseste vopsea. Si vopseaua isi pierde din culoare la multe spalari mai ales culorile inchise dar mai greu. Baftakiss! Si sper sa iti stea bine. happy kiss