| floriana08 a întrebat:

Nu m-am mai vopsit de 5 luni deoarece vreau sa nu ma mai vopsesc deloc. Prima oara cand m-am vopsit mi-am decolorat varfurile blonde iar eu sunt satena. Dupa aceea m-am vopsit de cateva ori un ciocolatiu care acum s-o deschis si are reflexii caramizi/roscate iar varfurile s-au deschis ft mult sper blond... ce sa fac sa scot de tot vopseaua? Sa ma vopsesc ceva ft asemanator de radacinile mele? Daca se deschide si aceea vopsea si tot o sa de vada diferenta cand creste? Acuma am trei culori pe par. Radacinile mele, adica culoarea mea, dupa reflexile de la vopsea si varfurile ft deschise...

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pur si simplu, de acum te colorezi la culoarea naturala (de la radacina, dar NU te decolorezi inainte de vopsire.
Folosesti doar vopseaua, pana ce nu se naturalizeaza tot parul (adica creste natural pe intreaga lungime).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa zic și eu. Mai bine cu banii aia zugrăvesti în casa.

| SkivoRo000 a răspuns:

Eu am fost exact ca tinelaughing
Voiam sa imi fac ombre, mi-am facut dar ideea e ca imi statea rau, m-am dus in aceeasi zi m-am facut roscata, dupa un timp la fel, 3 culori in cap. Am bagat o vopsea mai inchisa decat cea a mea si mi-am tuns din el cam o palma. Acum nu mai am probleme.
Tu ori ai putea sa te tunzi, ori sa iti iei o vopsea de culoarea parului tau sau ce culoare vrei, aplici mai intai la varfuri pana unde crezi tu ca se termina prima culoare, lasi cam 15 min in plus iar apoi aplici pe restul parului, citisem undeva asta, cineva zicea ca are o problema la fel ca a ta.
Sper sa te ajute

| floriana08 explică (pentru SkivoRo000):

Deci eu nu mai vreau sa ma mai vopsesc... da cred ca cel mai bine e sa ini gasesc o culoare asemanatoare. mersi mult

| SkivoRo000 a răspuns (pentru floriana08):

Da cel mai bine! Alege o culoare asemanatoare. ai grija sa nu il strici mai tare.
Eu folosesc sampon si balsam de la elseve. Desi il vopsesc de ani buni, eu avand parul un saten deschis si fiind vopsita brunet, ma ajuta ff mult. Ma vopsesc o data la 3, 4 luni si nu folosesc placa sau feon, imi creste intruna!

| floriana08 explică (pentru SkivoRo000):

Si eu il am drept. doar daca dorm cu el prins in coada indrept urmele. si de uscat cat mai rar. De obicei daca fac baie seara si nu il usuc si dorm asa cum el incepe sa ma doara capul.