| Lexu_9537 a întrebat:

Bunalove struck. As vrea sa`mi dau pirce in buza de sus=p~. Dar parintii mei nu sunt de acordsad. Cum as putea sa-i convingsad? Sau ce`as putea >face?:. Funda sh restul` vot:X

Răspuns Câştigător
| JokoSmile a răspuns:

Hi. Stiu cum e. aceeasi problema am avut-o si eu cu ai mei straight face, pana intr-un final l-am convins pe tata si tata a convins-o pe mama tongue. Cum am reusit? Hmm simplu, am zis ca ma apuc de invatat ma bine ( asta se intampla prin luna Martie caci atunci mi-am facut pirce-ul love struck ) ca ii voi ajuta prin casa ca o sa fiu mai cuminte si o sa fac mai putin probleme tongue. Si ca sa par de incredere am mers cu mama la salon deoarece sub 16 ani nu iti face la salon fara acodul unuia dintre parinti asa ca i-am zis mamei ca salonul e de incredere daca are nevoie de acordul ei, ca nu face de capul lor si ca toate de acolo sunt sterilizate bla bla bla. Si intr-un final a fost de acord si a mers cu mine. In primele zile mi se umflase buza si facea mama ca daca patesc ceva e vina mea tongue facea sa mi-l dau jos ma tot punea sa ma dau cu o crema recomandata de aia de la salon ca sa se dezumfle tongue, deci a avut si grija de mine love struck. Asa ca acum am un pirce in partea stanga a buzei inferioare love struck.
Sper sa reusesti si tu sa ii convingi love struck.
Peace >big grin

4 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.M-am certat cu ai mei de vai-si-amar si a2a zi mi-am facutbig grin Dupa aia nu au mai zis nimic si tot mi-am mai facut cate un pierceing pana la un momentdata dupa care le-am scos pe randlaughingSpune-le parintilor ca e o chestiune de moment si ca dupa un timp cand simti ca nu te mai reprezinta ai sa-l dai joswinkingUn pierceing nu e ca un tatuaj sa nu poti sa-l mai scoti.So...succes!

| inna1995 a răspuns:

Buna! happy Incearca sa vorbesti cu parintii tai. Spune-le ca tu chiar iti doresti sa faci asta. Sa nu isi faca griji nu e mare lucru un pirce in buza sigh Succesc. love struck big hug

| Capsă a răspuns:

Strange multe informatii despre ele [ in favoarea ta. normAl], ofera-te sa le spui ca platesti din banii tai sau ca ar fi un cadou frumos, alege salonul de piercing impreuna cu parintii tai cai sa poate vedea aparatura de acolo iar daca tot nu merge roaga-te in genunchi ...succes big grin

| Lexu_9537 explică:

Multumesc tuturorlove struck