| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
vreau sa spun ca m`am mutat de curand in Germania...

si aici la scoala fetele pana si unele profesoare au pirce...
sub buza, in nas...si arata super

as vrea si eu unu ori sub buza ori in nas.
PROBLEMA este ca parintii nu vor sa ma lase...cryingcryingsigh
ce as putea face sa-i conving?
va rog ajutati`ma...;-s

Răspuns Câştigător
| ღjust meღ a răspuns:

Daca as fi in locul tau nu mi-ar placea sa fiu ca ceilalti.gandeste-te ca iesi in evidenta, fiind diferita de celelaltehappy.
daca vrei asa de mult sa ai pirce, arata-le parintilor tai ca ti-a trecut "febra"...fi nepasatoare, poate o sa tina (la ai mei merge).
inca ceva:nu o sa vrei si pe la 50-60 de ani sa mai ai pirce, iar cand o sa-l scoti, o sa-ti ramana un semn urat (asa a patit o prietena).
sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Daca il tii 6 luni sau mai putin, gaura se astupa in maxim 2 ani.
Nu trebuie sa'i convingi, arata'le ca un pierce nu te poate schimba, si ca e doar un accesoriu precum un ceas.

mira
| mira a răspuns:

Parintii au dreptate. Poate ca n-ai nimerit la o scoala de elita.

| anotherhumanbeing a răspuns:

Si de fapt de ce vrei tu "pirce" care de fapt e "pierce"? ca sa fi la ceilali! ...bai frate, spiritul asta de turma.

| hax0r a răspuns:

Sa inveti sa scrii