| Lusu24 a întrebat:

Bună ziua, am cumparat o geaca din Bershka (cadou) pentru un baiat si el i-a rupt eticheta. Dupa cateva zile a zis ca nu ii vine, eu avand bonul produsului crede.ti ca as putea primii banii inpoi sa ii cumpar altceva?

Răspuns Câştigător
| Ωmega a răspuns:

Depinde ce fel de eticheta a rupt. Magazinele au de obicei mai multe semne pe haine de identificare, iar ruperea unora dintre ele face imposibila repunerea la vanzare a produsului. Acel gen de eticheta este ca un element de siguranta sau control de calitate. Daca eticheta aceea face parte din categoria de care am pomenit, magazinul nu iti mai da banii inapoi daca nu mai poate pune produsul la vanzare. Dar daca ai bonusl, poti merge si incerca. Mai mult decat sa ti se spune "nu se poate" n-are ce sa ti se intample.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incerca la magazin, ma indoiesc ca o sa ti-o schimbe, dar n-ai nimic de pierdut.