| Emalela a întrebat:

Am achizitionat acum câteva zile o geacă de la sinsay și mi-am dat seama că mi-e mică, dar am rupt eticheta, o mai pot returna? Mai am bonul fiscal și are și eticheta interioară, aia care conține materialul din care e făcută și condițiile de păstrare.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred! Nu trebuia rupta eticheta! Ei nu o mai pot revinde decat la secondhand.

| Emalela explică (pentru Salontanul):

Dar odată am cumpărat un hanorac din C&A fără eticheta respectivă, a căutat produsul manual...