| Desperados a întrebat:

Bună ziua, am o geaca din puf de la Montcler, având niște pete pe ea, am zis sa o bag la masina de spălat la 30 de grade, sincer din geaca groasa a devenit subțire.Mor de nervi, credeți ca as putea sa mai fac ceva cu ea? Incă nu s-a uscat, un sfat urgent...

2 răspunsuri:
| SemJuizo a răspuns:

Sa o lasi sa se usuce happy
Depinzand de materialul din care este "umplutura", poate reveni total la forma initiala dupa ce se va usca.
Pe eticheta, ai cateva simboluri care iti indica modalitatea prin care ar trebui spalata/curatata si ce produse sau metode sunt interzise.
Tot pe eticheta gasesti si materialul din care este confectionata.Ce zice acolo?

| alina2k18 a răspuns:

Gecile cu umplutura de puf se curata la curatatorie cu metoda uscata/chimica.
Am stricat si eu vreo 2geci asa... dar nu erau de la "Montcler".