| beautyfull a întrebat:

Bună ziua! Am și eu o întrebare am periuța electrică Philips 9900 sensel q m-am spălat cu ea la cea mai mare intensitate pe programul de albire cu lustruire, mi se pare ca mi-a zgâriat smaltul dinților, se poate întâmpla asta a pățit cineva vreau păreri? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil ca o periuta de dinti, fie ea si electrica sa zgarie zmaltul dintilor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca o periuta face asa ceva la orice intensitate te ai spala

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Da am patit-o si eu cu o periuta electrica de dinti facuta in China. Mi-a distrus un dinte si l-am pierdut. E posibil sa-ti fi zgariat smaltul dintilor. Mai bune sunt periutele de dinti manuale decat cele electrice. Nu stiu ce sa zic, poate e bine sa te vada si un stomatolog bun.

| nomoresmoker a răspuns:

Este posibil daca pui presiune pe dinți cand te speli, si la o periuța clasica este valabil, punând presiune risti sa sensibilizezi dinții