| mihaella91 a întrebat:

am tinut dieta dukan fara sa trisez, 10 zile perioata de atac dar nu am slabit un gram....am tinut disociatul si rina combinate cu mult sport.am slabit 22 de kg. de o jumatate de an mananc orice si nu am mai pus pe mine. am inteles ca este un regim gen dukan, car mananci si mezeluri si legume. nu gasesc nimic detaliat despre el. ma poate ajuta cineva? sau daca stiti vreun regim gen rina, disociat, ajuta-ti-ma si pe mine. lucrez foarte mult. nu pot sa tin orice dar ma chinui ma trezesc la 5 dim si ajung la 23:00 acasa nu mai pot tine rina. pentru ca am doar 2 mese principale pe zi pranz si seara. nu cred ca as putea. multumesc frumos

3 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Mergi la nutritionist, dai un ban dar macar iti da un regim care se preteaza programului tau, gusturilor tale si care nu iti afecteaza sanatatea... pentru ca ai tinut diete si inainte iti e mai greu sa slabesti de asta spun ca ar fi timpul sa apelezi la un specialist

| thezbx a răspuns:

Cele mai bune diete sunt cele la care mananci putin si des si cate un pic din orice. chiar daca slabesti mai greu, nu risti sa pui la loc tot ce ai dat jos

| Clax a răspuns:

Cred ca despre acest regim vorbesti tu, nu? www.slabescu.ro/dieta-dukan-explicata-detaliat-dar-pe-intelesul-tuturor/‎

Si apropo: nu este recomandat sa ai doar 2 mese principale zilnic :)