| mihaella91 a întrebat:

in 6 luni am slabit 20 de kg... cu mult sport si dieta! problema este ca acum nu ma mai pot abtine de la ciocolata de exemplu, stixuri. azi am mancat o ciocolata cateva stixuri si 150g piept de pui la grill... am incercat ultimele 4 zile sa tin dukan. am mai incercat dukanul si niciodata nu am putut sa o tin, mi se pare grea, plictisitoare si mi-e foarte rau de la ea. voi ce diete gen dukan, rina, disociata, ati tinut? ma intereseaza sa nu fie dimineata: un ou si cafea, pranz muschi de vita (nu imi place) si supa! sa imi dea o gama de alimente pe care le pot consuma in ziua respectiva! multumesc

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Vrei sa mai slabesti sau sa te mentii la greutatea asta? Nu e nimic grav daca ai scapari sa zicem o data sau de doua ori pe saptamana si mananci ciocolata.Se spune ca nu conteaza ce mananci ci cat mananci...si mai ales sa ai ultima masa inainte de 7 seara, sa bei multe lichide si sa incluzi toate tipurile de alimente cate putin, proteine, legume, fructe etc.
Nu trebuie neaparat sa tii o dieta stricta ci sa respecti niste reguli de alimentatie daca vrei sa ai un regim de viata sanatos si iti poti face si cate o pofta din cand in cand...asa nu vei lua in greutate...

Răspuns utilizator avertizat
| ASHESofVampire a răspuns:

Eu una tin Dukan si nu mi se pare asa de greu frate. Poti sa mananci cat vrei, dar ce ai voie. Ce e greu e ca nu ai voie sa mananci cu paine, sa bei sucuri sau cafea/ceai indulcit. Si sa mananci fructe si legume si dulciuri. In prima saptamana de Dukan. (prima etapa) am slabit 4 kilograme. Si mie mi-a fost rau de la Dukan primele zile pana s-a obisnuit organismul, dar ca sa scap de starile de ameteala/dureri de cap am consumat multa sare sau mi-am pus cateva picaturi de potasiu in apa si am baut. Si mi-am revenit imediat. Nu stiu ce sa zic.