| IrinaMihaela15 a întrebat:

Am văzut că in Japonia exista măști ca de doctor cu un parfum plăcut (lămâie, trandafiri etc) si cred ca ar fi foarte bune pentru momentele in care folosesti transportul în comun si se urca un nene nespalat de 3 zile. Stiti cumva daca se gasesc astfel de măști online sau in magazine fizice (din Bucuresti)?

5 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

De ce nu iei tu o mască normală şi nu o dai cu parfum sau freac-o în interior cu coji de lămâie.

| IrinaMihaela15 explică (pentru Iunix):

Pentru ca asa m-as sufoca, alea sunt date cu parfumuri speciale ce nu te sufoca sau nu sunt toxice

| CarcotasulVesel a răspuns:

Nespalat de 3 zile?!?
vrei sa spui nespalat DE 3 ANI big grin
iar acum 3 ani a cazut in apa, din greseala big grinbig grin

ai putea sa iei o masca normala si sa pui putin parfum pe ea, nu o sa te sufoce, iar cum o pui peste nas, un pic de parfum o sa puta exact in nas, iar de parfum toxic, inca nu am auzit, poate alea contrafacute

altfel, in Romania nu am auzit de asa ceva

| IrinaMihaela15 explică (pentru CarcotasulVesel):

Ma refer ca e toxic sa inhalezi incotninuu substanțele alea din parfum, si parfumurile au mirosul puternic, de te ametesc; eu si daca imi dau prea mult pe gât imi vine rau, da bai sa pun aproape de nas, sa respir încontinuu? rolling on the floor

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru IrinaMihaela15):

De aia am spus "putin" tongue