| Mariaaaaa02 a întrebat:

Doresc sa stiu daca uleiul de masline amestecat cu usturoi tocat,este un remediu bun caderea parului si intarirea radacinilor firelor de par,astept si alte remedii naturiste,cat mai eficiente pentru caderea parului, si cresterea acestuia! Multumesc. Ofer fundita pentru cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi mai bine pe ulei de ricin, gălbenuș de ou și vitamina A uleioasă.
Pa, pa.

| Andy94 a răspuns:

Inca nu am incercat cu usturoi, in schimb iti pot recomanda ulei de masline cu galbenus de ou, o lingurita de miere si o jumatate de lamaie stoarsa toate amestecate. Iti aplici amestecul pe par si insisti in zona scalpului. Eu aveam probleme cu matreata si am fost foarte multumita de acest remediu, avand in vedere ca am dat 80 lei pe un sampon cu nizoral si nu mi-a facut mare lucru.