| ThePitPew a întrebat:

Buna ziua, intampit de ceva ani o problema, mi se roade materialul din incaltaminte, anume parte aia unde sta calcaiul ( peretele vertical din spatele calcaiului e cel ce se roade ). Stric non-stop incaltaminte, indiferent de costul acesteea, iar o pereche tine maxim 2 luni pana ajunge sa fie roasa complet. Stie cineva cum pot preveni acest lucru? Ce fac gresit? Da, merg mult cu incaltamintea, dar nu vreau ca la fiecare 2 luni sa o schimb.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai zis bine tîmpitlaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara-ti ghete inalte, ca piciorul sa stea fix inchis in gheata si sa nu mai strici incaltamintea, ca atare nu vei mai calca stramb, nu vei mai strica incaltamintea si poti avea o pereche de ghete 2 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cred că așa se întâmplă tuturor

| ThePitPew explică (pentru suntserios):

Se intampla mult prea rapid, asta e problema. Stiu sigur ca la multi asta nu se intampla, si vreau o metoda de prevenire