| KevinAle a întrebat:

Buna ziua!
M-am vopsit acum câteva zile, m-am vopsit negru, am parul foarte foarte scurt, ca de băiat si dupa ceva timp, dupa vopsire, observ ca imi cade parul. Eu niciodata nu am avut probleme cu caderea, tin sa precizez ca am stat cu vopseaua doar vreo 13 minute!
O să se opreasca din a cadea? O sa se regenereze? Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dupa ceva timp, dupa vopsire, observ ca imi cade parul"

părul iți cădea și inainte doar că n-ai observat. nu fă nimic, e normal să cadă fire de păr

| KevinAle explică (pentru sierra1):

Nu, nu imi cădealaughing

| sierra1 a răspuns (pentru KevinAle):

Media firelor de par pe care este normal sa le pierzi zilnic este de 100 așa că Kevin sau Ale mamă, cetește aci:

https://ziare.com/......ic-1123087

| Briceagg a răspuns:

Soto iti cadea parul si inainte sa te vopsesti, doar ca acum iti sare in ochi ca e negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că vopseaua pe care ai cumpărat-o are în componenţa ei o substanţă care a dăunat scalpului tău. Eu ţi-aş recomanda să te tunzi la 0. E cea mai bună şi sigură metodă pentru regenerarea părului. Oricum, părul îţi ca creşte în 2-3 luni.