| SeNyS a întrebat:

Deci. m-am vopsit de curand, parul arata bine dupa vopsire, culoarea a prins exact cum vroiam eu, insa imi cade parul ft tare dupa vopsire.

Mentionez ca am folosit vopseaua Aromabig grin(am auzit ca isi mentine culoarea ft mult).
Intrebarea ar fi, ce ar tebui sa folosesc pentru caderea parului, mi-am luat recent un sampon de la Favisan pentru caderea parului(care miroase ftttt uratstraight face), ce ziceti este bun? Astept cat mai multe opinii! funda

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După fiecare vopsire se utilizează o mască puternic hidratantă care ajută la menţinerea sănătăţii firului de păr.
Masează piela capului cu ulei de ricin, te speli la 2 ore mai târziu cu un şampon vitaminizant şi un balsam fortifiant care să păstreze vie culoarea din păr.
Pa, pa.

| princess a răspuns:

Motivele pentru care iti cade parul pot fi multe, stresul, probleme hormonale, medicamentele etc. faptul ca iti cade parul poate fi la fel de bine ceva normal, tuturor ne cade parul intr-o anumita `perioada a anului, apoi se regenereaza.cat despre sampon nu stiu ce sa zic nu am auzit.

| ikram a răspuns:

Iti recomand Samponul pentru repararea parului pentru par vopsit hegron, sau cel de regenerare hegron glans http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=128

http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=125

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Revalidwinking se gaseste sub forma de sampon, balsam si pastile. il gasesti in farmacii. eu l-am folosit si a dat rezultate cam dupa aproximativ o luna. de asemenea mai poti folosi uleiul de ricin. il gasesti la plafar. trebuie sa il aplici la baza radacinii firelor de par cu ajutorul unui disc demachiant.si inca un sfat: incearca sa nu te mai vopsesti, sunt sigura ca si culoarea parului tau e frumoasa. vopseste-te doar daca ai fire albe. :* take care

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi orice fel de sampon, nimic nu te v a ajuta ca sa nu ti mai cada parul, eu zic sa incerci o masca cu gaz. e un tratament mai vechi si urat mirositor dar cel putin pe mine m a ajutat f tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna spuneti-mi si mie va rog unde gasesc vopseaua de par inoa,,, la ce magazin,, las adresa email wwaallee68@yahoo.com pentru raspuns. va multumesc

| rationality a răspuns:

Ce vopsea? " Aroma"?!?!? Scuza-ma dar data viitoare cand te vopsesti incearca ceva mai decent cum ar fi L'oreal sau Joico, macar aceste produse sunt pentru oate buzunarele. Ai sa vezi ca nu o sa te mai plangi ca iti cade parul, data iitoatre cand te vei vopsi... Daca o sa mai ai ce sa vopesti.
P. S. Este o vopsea noua de la L'oreal numita " Inoa ", nu contine amoniac, ci doar ulei. Sste perfecta pentru parul deteiorat.
Si da, am mai uitat sa spun ceva, daca vrei sa te vopsesti, fa-o la un salon decent. Tot ce am mentionat eu, nu se gaseste in comert.