| anonim_4396 a întrebat:

Hei,m-am vopsit acum o luna si ceva cu Loncolor si de atunci imi cade parul in ultimul hal. am mai ramas cu mai putin de jumatate din cat aveam. ma vopsesc de vreo 3 ani dar cu Syoss iar ultima data am luat Loncolor si presupun ca mi-a cam ars scalpul si parul pentru ca de fiecare data dupa ce ma spal pe cap am o senzatie de arsura pe scalp care tine cateva ore si imi cade incontinuu parul..cand am tinut vopseaua in cap nu ma ustura ca sa imi dau seama ca e ceva in neregula,ce-as putea sa fac sa opresc caderea parului si usturimea asta care nu inceteaza nici dupa o luna jumate de la vopsire? am incercat tratamente, uleiuri, sampon anticadere si nu au niciun efect

2 răspunsuri:
| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Buna.Incearca sa nu te mai vopsesti, un timp.Si nu mai folosi sampoanele normale.
Mai bine iti faci ceva masti cu lamaie, cu lapte.(cauta pe internet)
De asemenea ai putea folosii uleiul de ricin pe rădăcini. Funda?

| AlissBrie a răspuns:

Loncolor nu prea este o vopsea de calitate si cred ca de aceea ai intampinat problema asta.Incearca o masca cu ou si ulei de ricin, clateste-te pe cap cu un ceai de mere sau musetel (au efecte calmante ), ia-ti un sampon de la farmacie naturist sau unul de bebelusi.Iar de acum incolo cand vrei sa te vopsesti apeleaza tot la vopseaua Syoss, ori daca vrei sa te vopsesti cu altceva fa-ti acel test de alergie cu 24h inainte sa aplici vopseaua pe tot parul.