| Ruxuuuxu a întrebat:

Ziua mea de nastere este saptamana asta! Si vreau sa dau o petrecere ce meniu credeti ca ar trebui sa fac? Si cum credeti ca ar trebui sa ma imbrac? Va rog sa ma ajutati! Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Legat de vestimentatie - in locul tau as purta o rochie putin mai speciala (dar nu exagerata, nu ceva foarte strident big grin).
Ca meniu ai putea servi una (sau bineinteles mai multe) din urmatoarele sugestii :
- pizza
-pui la gratar/ rotisor
-cartofi prajiti
-frigarui
-tort (EVIDENT laughing )
-cateva bruschete sau nu stiu mici entre-uri
-ardei gras umplut cu branza si marar ( yummy mie chiar imi place tongue )
-creveti laughing desi mi se pare ceva prea soft dar ma rog multi ii aleg
- salata e dupa parerea mea imperios necesara macar intre feluri...
nu stiu cam acestea sunt ideile pe care le-as folosi eu. sper sa ai ce alege happy ma bucur daca te-am ajutat si LA MULTI MULTI ANI!

1 răspuns:
| znstr a răspuns:

Buna! In primul rand vreau sa-ti urez la multi ani de pe acum, cat despre meniuri, poti pune pentru aperitiv niste mini-sandvisuri cu pateu, sunca, cascaval, branza, niste masline,rosii, castraveti, ardei pe langa, si poti taia feliile de sunca si de cascaval cu anumite forme si sa le pui pe scobitori sau betisoare speciale pentru aperitiv, si in permanenta pe masa sa fie niste snacksuri, alune, sucuri/apa. La felul principal poti comanda pizza, sau mancare de la un restaurant anume, cum ar fi: cartofi prajiti cu gratar de pui/curcan + salata mica de rosii, castraveti, ardei. Cum a spus si Anonima1996, niste frigarui de pui (cu rosii, ceapa, sti cum sunt frigaruile), sau poti lua cate un meniu de la McDonald's pentru fiecare invitat, insa banuiesc ca ar costa ceva mai mult. Poti face si un platou cu pui shanghai, pui taiat felii mici, prajit, si un platou cu cartofi prajiti sau cartofi natur, si fiecare isi alege. La desert, evident, tortul.

Acum hainele: daca o faci acasa, incearca o fustita scurta, deasupra genunchilor, dinaceea cu talie inalta si un maieu bagat in ea. Poti de asemenea sa porti si o pereche de blugi skinny si o bluza eleganta, mai larguta, eventual stil baby-doll, stransa sub bust si larga in jos, fie una cu un umar gol, iar in picioare sosete, nu pantofi sandale balerini, etc laughing. Pupici si distractie placuta!