| DouaPuncteD a întrebat:

Bună ziua!
Produsele de pe answear sunt originale?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa cei ce posteaza! Unii n-au cumparat in viata lor de la acel magazin. Cat despre produse, daca unul poate sa spuna ca este original, cu mana pe inima, dau oricat.
Citeste: https://adpm.ro/vedete-haine-ieftine-cool/
Urmareste:
https://www.facebook.com/watch/?v=836407151144258
Astazi se fac produse care seamna perfect cu originalul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce voiam eu sa spun este ca nicaieri pe platforma nu scrie ca acele produse sunt de firma si ca se da certificat de garantie pentru asta. Ele pot fi luate cu 50 $ din China si vandute cu 100$ de ei.

| carevaescu a răspuns (pentru Salontanul):

Cert ca există o diferență intre prețul lor de cumpărare si ulterior vanzare. Dar produsele vandute de ei sunt de firma, in sensul ca vand hainele mai multor branduri - unele cunoscute, altele nub- si fiecare produs are eticheta si brandingul producătorului. Ei sunt echivalentul fashiondays

| Salontanul a răspuns (pentru carevaescu):

Am dat mai sus niste link-uri. Uita-te peste ele si apoi poate-ti schimbi parerea! Daca nu... asta e!
Unele firme asigura certificate de garantie: https://byeda.ro/info/15-certificat-de-garantie-imbracaminte

| carevaescu a răspuns (pentru Salontanul):

Unele. Ai spus bine.
Eu personal in toata experiența mea de shopping in magazine sau online nu am primit vreunul. Nu la haine.
¯\_(ツ)_/¯

| ReddY25 a răspuns:

Da

| carevaescu a răspuns:

Compania poloneza e legit

| Verttigo a răspuns (pentru carevaescu):

Scuze,ce înseamnă "legit"?

| carevaescu a răspuns (pentru Verttigo):

Adica e o multinațională poloneza care pare sa funcționeze conform legislației. M-ar mira sa riste vanzand produse de contrabanda.

Legit in sine e o abreviație (slang) din legitim

| just4ubr2015 a răspuns:

Da sunt dar sunt foarte scumpe nu merita mai bine dupa amazon sau dupa alte siteuri din afara

| Andra4862 a răspuns:

Da, sunt originale și de calitate materialul

| Salontanul a răspuns (pentru Andra4862):

Banuiesc ca ai cumparat si ti-au dat certificat de garantarea originalitatii produsului?

| carevaescu a răspuns (pentru Salontanul):

Nu prea se da la haine certificat de garantarea originalitatii produsului... Functia o îndeplinește eticheta.

| anonim1920 a răspuns:

Buna.Da!