| ColaKara a întrebat:

puteti sa-mi spuneti o modalitate de a scapa de violet de gentiana de pe corp usor si rapid? Deoarece am varsat de vant si doctorul mi-a spus sa ma dau cu violet pentru ca vor prinde bubele coaja mai repede, s-a intamplat acedt lucru, dar acum nu mai pot scapa de violet, si credeti-ma, m-am spalat de vreo 10 ori in aceleasi locuri de fiecare data, iar dusurile au fost la interval de o zi, si tot n-am scapat puteti sa-mi ziceti o modalitate? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Tssssssss a răspuns:

Încearcă să dai cu niste bicarbonat de sodiu, dar va trebui sa freci puțin mai tare, nu ajuta cu nimic daca dai ușor, ca sa nu te doară. Oricum nu doare, doar că e puțin aspru. Am avut și eu aceeași problema și am scăpat