| Jigokunokishi a întrebat:

Sunt baiat si mi-am lasat par lung cam de 2 ani si 2 luni. Parul meu a fost destul de des (acum s-a cam rarit, dar e destul si acum) si incalcit. Chiar daca il piaptan tot se incalceste foarte repede. Ce piaptan credeti ca ar fi mai bine sa folosesc: unul de lemn cu un rand de dinti sau de lemn ori metal cu mai multe randuri de dinti, cred ca aia se cheama perie. Sau poate ar fi mai buna una din par natural?
Ceva de genu asta :http://www.periipentrupar.ro/produse/47-perii-dreapte/67 -bamboo
sau de asta:http://www.periipentrupar.ro/......65-diverse
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

UngurulelaughingArad aici
da, foloseste mult mult balsam, si vezi sa fie ceva scump, de fete
ala de fete e mult mai bun ca cel de barbati in cazuri de genul. si cum ti-am zis, perie de lemn. de asemenea incepe sa il piepteni la capete, apoi treci din ce in ce mai sus, asta ca sa nu se rupa firele. si fii gentle

23 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Deci, imi pare rau ca ai acordat deja funda, incerc sa te ajut si poate al meu e mai folositor, anyway
ador baietii cu parul mare si iti recomand sa il tunzi, iubitul meu are par mare si i se incurca foarte rau, facea chemuri in cap si se pieptana greu, dar daca tunzi varfurile tocite vei scapa de incalceala.
cand te speli fol neaparat si balsam, si in restul timpului poti da cu un ser de par, ulei de par ce vrei tu, daca esti interesat lasa-mi mesaj sa iti las ce sa cumperi
daca esti cret rau neaparat pieptan, daca nu merge si perie

| Jigokunokishi explică (pentru wolder):

Multumesc mult pentru ajutor.Si daca vrei o funda mai postez o intrebare sa zic asa "aiurea", dar tot in domeniul asta si la raspunsul tau o sa dau funda happy

| wolder a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Nu,nu. nu facem falsuri. te bag la prieteni si te ajut cu orice despre par si despre ce vrei tu si data viitoare cand ai nevoie de mine imi dai si funda daca merit, ce muzica asculti?

nu raspund pentru funda doar happy imi pare bine de cunostinta oricum.

| Jigokunokishi explică (pentru wolder):

Si mie imi pare bine si funda chiar daca ti-as da-o la o intrebare pusa doar asa. oticum ai merita-o pentru ca m-ai ajutat cu aceasta problema. Ascult blues, folk si majoritatea subgenurilor rockului. Tu?

| wolder a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Muzica buna, ca si tine happy

| AirănMeidăn a răspuns (pentru wolder):

Vai vai
da-mi un motiv pentru care raspunsul tau e mai bun ca ale melelaughing in primul rand, "daca esti cret rau neaparat piaptan"
in nici un caz. niciodata. daca esti cret rau cum zici tu, folosesti PERIE si numai perie, numai pe parul umed. nu ai cum sa piepteni parul foarte cret pe uscat, crede-ma, stiu bine. il strici rau de tot daca faci asta, ti-l rupi peste tot si in plus e durerea foarte mare.
Daca tii neaparat sa il piepteni avand in vedere ca din cate imi aduc aminte din intrebarile anterioare ai o problema cu caderea parului(pe uscat asa cum e nu stiu daca il poti descalci asa bine, iar pe umed parul e cel mai sensibil si cade foarte mult deci nu stiu cum ar fi mai bine; cu toate ca in poza nu arata deloc rar)
deci daca tii neaparat sa-l piepteni eu zic s-o faci pe umed totusi, si nu folosi uscator. doar prosop si ai grija sa nu-l incalcesti cand te usuci

| wolder a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Te rog nu uita ca in primul rand sunt fata :))

http://www.perfecte.ro/......-mare.html

" 5. Pieptan cu dinti rari, in locul unei perii traditionale. Peria de par iti distruge forma buclelor si le da un aspect ciufulit. Opteaza pentru un pieptan cu dinti rari si ofera-le buclelor tale sansa sa `isi faca de cap`.
Fiecare foloseste ce vrea, eu recomand pentru par cret pieptan cu dinti rari.
Am par CRET omule il pot pieptana si pe ud si pe uscat, cum vrea fiecare, in primul rand nu e bine sa fie pieptanat pe ud pentru ca pica mai rau, dar fiecare face ce vrea. Il pieptan dupa baie ca se descurca mai simplu, chiar daca pica, dar nu foarte rau. aa si nu mai am problema de cadere, a fost de mult.
nu folosesc uscator, doar prosop.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru wolder):

Poate ai par ONDULAT nu CRET daca tot vrei sa scrii cu caps lock
fa diferenta te rog. parul cret e foarte greu de pieptanat pe uscat sis tiu din proprie experienta

| AirănMeidăn a răspuns:

Perie de lemn
crede-ma
si cand te speli sa folosesti mult mult balsam, nu il pieptana cand e ud decat in cazul in care nu o poti face pe uscat(incalcindu-se prea tare)

| Jigokunokishi explică (pentru AirănMeidăn):

Mersi mult

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Ai putea da o poza for further advice
daca vrei

| Jigokunokishi explică (pentru AirănMeidăn):

File:///D:/save%20from%20the%20first%20HDD/Alu%20Syly/Ale%20mele/Imagini%20si%20Muzica%20Szilard/My%20photos/Pozele%20mele/Imagini/DePeTelefon(New)/IMG_20151112_151730.jpg deschide poza?

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Nu
nu merge

| Jigokunokishi explică (pentru AirănMeidăn):

Https://www.facebook.com/....../photo.php eam pus public deci ar trebui s-o deschida.

| Jigokunokishi explică (pentru AirănMeidăn):

Mersi frumos big grin

| Jigokunokishi explică (pentru AirănMeidăn):

Inca ceva. Eu dupa ca spalam parul obisnuiam sa-l clatesc cu apa si otet. Daca il spal cu balsam sa las deoparte otetul?

| wolder a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Poti sa folosesti si otetul dupa otet limpezesti apoi dai cu balsam apoi limpezesti iar

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Da. nu mai folosi otet. uleiul de cocos e foarte bun de asemenea, adica il face extrem de moale

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Jigokunokishi):

UngurulelaughingArad aici
da, foloseste mult mult balsam, si vezi sa fie ceva scump, de fete
ala de fete e mult mai bun ca cel de barbati in cazuri de genul. si cum ti-am zis, perie de lemn. de asemenea incepe sa il piepteni la capete, apoi treci din ce in ce mai sus, asta ca sa nu se rupa firele. si fii gentle

| MistretulPufos a răspuns:

Pentru tipul tau de par cred ca este mai buna o perie