| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU! Cu ce as putea inlocui fixativul? Cand ma dau cu el mi se cojeste pielea capului si nu este ok, exista alte produse care sa inlocuiasca fixativul?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Schimba-ti stilul de a purta parul si elimina definitiv: fixativul, gelul de par si cremele, care iti pot provoca ciuperci si ulterior caderea masiva a parului.
Produsele de par sunt recomandate ocazional, odata la 3-6 luni, cand ai o petrecere, dar in nici un caz zilnic sau saptamanal, pentru ca ataca serios pielea capului, provocand ciuperci si alopecie.

| sierra1 a răspuns:

Ceara de par si gel

vezi aici:
https://www.emag.ro/......-par-gel/c

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Berea. ))

| SilentRain a răspuns:

Cu pasta de dinti

| alina2k18 a răspuns:

Te dai cu el corect?
Agitat foarte bine si pulverizat de la 20-30cm distanta de par?

| cfrtobias a răspuns:

Sa tai parul? sa ai mai mic si numai folosesti?

| anonim_4396 explică (pentru cfrtobias):

Nu ca nu imi sta bine, imi place frizura pe care o am acum numai ca necesita fixativ ca sa stea cum trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te dai tu cu bere laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate o fi si asta o problema

| qieiqpalz a răspuns:

Sunt creme

| Rotazi a răspuns:

Orice tip de fixativ? Poate nu este de calitate.