| robotel a întrebat:

Mi se cojeste pielea capului crying... cum pot scapa de cojitele acestea care-mi dau bataie de cap, inclusiv imediat dupa ce imi spal parul? E foarte inestetic...Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| machupicchu a răspuns:

Sa inteleg ca aceste "cojite" apar si dupa ce te speli cu sampon cu efect de combaterea matretii... si daca este asa... ai o mica-mare problema de piele la nivelul scalpului... Cat de mica sau cat de mare este problema, precum si tratamentul necesar pentru eliminarea acestui disconfort va putea sa-ti spuna numai un medic dermatolog... Recomandarea mea ar fi numai una... sa soliciti analizarea in laborator a acelor "cojite" pentru a fi sigura de eficienta tratamentului si de eliminarea recidivelor(revenirilor)... cauzele find multiple...sanatate...

4 răspunsuri:
| BUBULINA a răspuns:

Incearca sa te clatesti cu otet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla le fel.
foloseste sampon clear este ff bun. iar cojitele acelea dispar.
succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am cojite si am incercat tot felul de sampoane impotriva cojitelor (din farmacii si plafaruri)dar cel mai bun a fost cel de la neutrogena incerca-l!:*

| manuelamare a răspuns:

Exista in farmacii sampon de la Neutrogena e foarte bun un pic cam scump dar merita vorbesc din propria experienta