| Anonim4777 a întrebat:

De cateva zile mi se cojeste pielea de pe buricul degetelor si dupa o saptama asa mi se trece si tot asa. De ce? Si ce as putea face?

5 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

N-avem noi de unde sa stim exact. Daca iti faci analizele sigur o sa alfi cu exactitate.Dar cel mai probabil e de la lipsa de calciu. Incearca sa intrbi in farmacii totusi.

Sa ai cele mai frumoase burice ale degetelor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa de calciu-bea lapte

| CatalinPTM a răspuns:

Lipsa de calciu...asa pateam si eu...

| CrissVlad13 a răspuns:

Si mie mi se inteampla din cand in cand. E lipsa de calciu.
Foloseste o cura bazata pe alimente cu mult calciu sau du-te la farmacie si cumpata-ti calciu care se dizolva in apa.

| Daria4 a răspuns:

Poate fi lipsa de calciu cel mai sigur. Făi o cură cu mult calciu vitamine.Sau o altă variantă ar fi bronzul.