| popescucarmen43 a întrebat:

Bunaa fete si baieti! Am o intrebare : am cateva cosuri mai bine spus pete rosii cauzate de la acnee...as vrea ca in prima zi de liceu sa ma machiez putin dar ceva foarte natural.un fond de ten, rimel, si un luciu de buze ca de culoarea pielii sau un rozaliu foarte natural..baieti ce parere aveti? cum credeti ca as putea face o parere buna inca din prima zi de liceu la aia mari? clasa a10, a11, a9a...fetelor ce fond de ten imi recomandati pentru acoperire mare? gen sa mi faca tenul mat, dar sa nu se observe ca cimentu. ceva sa acopere in totalitate sau partial..si e bun daca as folosi un buretel? si ce parere aveti de ondulatorul de gene?

5 răspunsuri:
| BeSmart17 a răspuns:

Mai este o luna jumate pana incepe scoala(iti inteleg entuziasmul. poti urma un tratament ca sora meA! nu e costisitor deloc!
Tratamentul: este o crema foarte foarte buna numita Dove rich nourishment cream! Ei iau disparut cosurile pentru ca se da in fiecare seara! Succes

| Justme111 a răspuns:

Un tratament foarte eficient pentru acnee, folosit chiar de colegul meu e sa nu manance deloc dulciuri, nici macar suc, doar apa minerala/plata. Incearca o perioada, si poti folosi un dezinfectant in fiecare seara (spirt de exempu) cu care sa iti cureti fata. Incearca macar o saptamana ceea ce ti-am spus si dupa vei vedea. Un fond de ten folosit de mine e GIORDANI GOLD REZISTENT de la oriflame, acopera foarte bine si nu e exagerat. Dar foloseste fond de ten doar dupa un tratament si daca tot in folosesti, ai grija sa te demachiezi cand ajungi acasa, altfel iti va distruge tenul sa ai porii incarcati.

| Rx5hnS a răspuns:

Revlon colorstay. E cel mai bun fond de ten. Si nu dai o caruta de bani pe el. Beauty blenderul sa nu fie fake. Alea din dm sunt bune.
Eu zic ca o sa arati bine.

| ErlicEdward1900 a răspuns:

O impresie buna ar fi sa iti iei repede niste medicamente pentru acnee, vezi ca sunt la farmacie, este un fel de gel care cand il dai pe cos ti-l ingheata, stoarce, dizolva rolling on the floor etc etc etc. O impresie buna ar fi sa stai cuminte la locul tau, si la prima ocazie sa sari tot timpul cu capul inainte. Si nu uita, vorba dulce mult aduce!winking

| Donutssss a răspuns:

Nu vreau sa iti distrug sperantele, dar cei mai mari din liceu nu prea sunt interesati de cum arata bobocii, mai ales in prima zi de liceu. Probabil nici tu nu o sa apuci sa ii vezi prea mult. Modul in care ai putea sa le atragi atentia si sa le faci o impresie buna ar fi prin implicarea in diverse activitati organizate in liceu, caci pentru ei sunteti toti doar o mare de necunoscuti la inceput.

Cat despre fond de ten...eu zic pana acolo sa faci un tratament pentru cosuri si eventual sa aplici fond de ten peste. Ar fi pacat sa incepi atat de devreme sa folosesti tone de machiaj pentru a-ti ascunde imperfectiunile, fara a le trata. Din ce am incercat eu, cel de la L'Oreal este chiar bun, la fel si cele de la Rimmel sau Mac. In rest, nu as putea sa spun, dar poti sa le testezi in magazinele de cosmetice. Sa il aplici cu buretel ar fi cea mai igienica si mai usoara metoda, deci da.

Onndulator de gene eu nu am folosit niciodata, atata timp cat nu iti smulgi genele cand il folosesti e bine.