| Andreea111223344 a întrebat:

Bunaaa, am nevoie urgentă de ajutor, am devenit dependenta de placa de par si părul meu este distrus, este ars, tocit ...toate lucrurile rele pe care le poate provoca o placa de par care nu este cea mai buna placa de par. Imi fac parul cu placa in fiecare zi si daca mi-aţi putea recomanda niste uleiuri, tratamente, sau masti de par, dar sa nu coste mult, m'as bucura enorm de mult. Mulţumesc! ❤

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu stii cum se foloseste un aparat, atunci nu-l folosi.
Arunca la gunoi placa de par sau fa-o cadou cuiva.
Parul umed se poate intinde frumos si cu dosul unui piaptan potrivit.

| Kyttynna a răspuns:

Iti recomand sa folosesti urmatoarele produse din aceeasi gama in ordine: sampon, balsan, masca, ulei de par din categoria de REPARARE a firului de par. Eventual uleiul de par sa fie pe baza de ulei de argan. Totodata, e bine sa mai tunzi din varfuri.
Nu iti pot recomanda un produs anume deoarece toleranta la produse difera la fiecare persoana in functie de textura firului de par.

| valentinatvd a răspuns:

Ti as recomanda peria rotativa, par aproximativ drept si volum. dar inainte tunde tot ce e ars

| Andreea111223344 explică (pentru valentinatvd):

Ar însemna sa imi tund tot părul daca ar fi sa tund tot ce e ars laughing))

| xseven7 a răspuns:

Nu mai folosi placa de păr 2-3 luni și dă-ți părul cu gaz din ăla de la farmacie pentru păr și ține-ți-l strâns într-o coadă! Eu asta o să fac în vacanța de iarnă deoarece cât timp sunt la școală tot vreau să mi-l îndrept laughing)) Chiar dacă am și eu un păr distrus. Dar metoda aia, crede-mă funcționează și e și rapidă!

| Allymalik15 a răspuns:

Si eu am avut aceiasi problema. Am parul ff cret. Nu l mai indrepta vreo 3-4 luni si o sa si revina. eu folosesc masti cu ulei de argan si cocos si ma spal cu un sampon de la farmacie cu ulei de argan si ulei de masline, care costa 20 de lei, si ca balsam, aici poti sa folosesti ce vrei. Dar nu mai folosi placa, o sa ramai fara par in cap. Crede-ma, iti spun din propria experienta

| Andreea111223344 explică (pentru Allymalik15):

Daca imi dai cu ulei de cocos o data pe săptămână, am inteles ca o sa îşi revina si pot sa il fac si cu placa...

| Allymalik15 a răspuns (pentru Andreea111223344):

Eu imi dau si tot nu si-a revenit complet. Dar mna, faci cum crezi