| gyna a întrebat:

Bunaaa am s eu o intrebare stiti un tratament pentru albirea dintilor dar excludeti plz stomatologia, as vreo o cale naturala e posibil stiti voi trucuri de la cei mai invarsta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bicarbonatul distruge dintii, foloseste branzeturi proaspete
cas de exemplu, nu consuma acidulate(carbogazoase) in primul rand sunt toxice si pentru organism, preferabil ar fi sa iti faci un dertrataj total si dupa aceea sa ai grija de igiena dintilor tai si de cea ce mananci sau bei, adio chipsuri si acidulatewinking

20 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Mie imi foloseste Blend-a-Med 3D White Lux big grin

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ia o pasta de dinti pentru albire. Eu am fost multumita de rezultatele obtinute. Iti recomand Colgate advance whitening sau Blend-a-med 3d white lux.

| SweetCandy a răspuns:

Bicarbonat sau sarehappy

| caramelitamia a răspuns:

Da, de ''pearl drops'' ne'o zis si profa de engleza, ea foloseste din ala, si are un zambet minunat de alb, aceasta pasta costa cam 10 lei, dar te tine vreo luna happy. iar celalta metoda, bicarbonat+suc de lamaie, eu asa stiu ca trebuie sa et speli dupa fiecare spalare zu pasta de dintzi normala, te dai cu acesta solutie, il tzii in gura cam 2 min. iar apoi, iti clatesti gura. happy si desigur incearca sa evitzi vinurile, daca nu poti evita cafeaua happy

| BUBULINA a răspuns:

O lamaie +sare de masa+bicarbonat

| kathessa a răspuns:

In batrini se folosea cenusa.

| jo a răspuns:

Nu folosi lamaie, o sa-ti distrugi smaltul si n-o sa mai poti manca nimic.

| chocolatte a răspuns:

Hollywood Smile. la mine functioneaza de minune

| dydy_1756 a răspuns:

Poi din batrani sau cam zis leacurile babestihappy eu una de sensodyne stiu ca e bunabig grin(din aia whitening)

| deluxe a răspuns:

Buna, am 33ani si nici o carie. De 3 ori pe saptamana spal dintii cu un amestec de sare si bicarbonat, iar dupa ce clatesc la nivelul radacinii dintilor, langa gingie, cu un betisor de urechi ung cu glicerina boraxata. Astfel scap si de carii, de nevralgii iar dantura e ":beton".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te speli normal pe dinti si de 2 ori pe saptamana cu bicarbonat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu bicarbonat sau sarre...si mai exista ceva, e ca un fel de pasta de dinti, de la "Pearl Drops", Hollywood Smile... te speli cu ea pe dinti dupa ce ai folosit pasta normala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si oy o intrebare am dintii foarte albi sunt invidiata d colege ma spal p dinti regulat dar din pacate d vreo luna mi-au aparut chiar in fata duoa puncte si s maresc stii c as putea face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalarea cu sare daca suporti sau cu cenusa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi bicarbonatul de sodiu. Functioneaza

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| andrei09lucian a răspuns:

Cauti frunze de menta le pui in apa seara si dimineata faci gargara cu apa cu fruze! (:

| Deea_8310 a răspuns:

Bicarbonat, sare, lamaiewinking

| diana_4037 a răspuns:

Te speli normal de 2 ori pe zi .cu o pasta speciala... te duci in magazin si ceri "pasta de dinti pentru albire" la mine chiar functioneazawinking

| Lara_1864 a răspuns:

Pui mai intai pe periuta de dinti pasta normala pe care o folosesti, apoi o inmoi in putina sare grunjoasa...asta e tot.doar ca este nevoie sa repeti asta de 3 ori pe zi.happy