| annnagyaa a întrebat:

Trucuri acasa pentru albirea dintilor? Multumesc!

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Creion pentru albire

| Donsavas a răspuns:

Poti sa-ti freci dintii cu cojile de banane si cand iti periezi dintii, perie si limba! Indicat este sa te consulti cu un stomatolog.

| Mirela123yz a răspuns:

1. Bicarbonat de sodiu, pui pe periuta si incepi sa te speli pe dinti.
2. Carbune activ, il iei de la farmacie, se gaseste ca pastila sau capsula, in cazul in care gasesti pastila o pisezi.
3. Bicarbonat de sodiu si zeama de lamaie, le amesteci pana se face o pasta.
MAXIM DE 2 ORI PE SAPTAMANA POTI FACE ORICE REMEDIU.

| Alessiaale433 a răspuns:

Albirea dintilor acasa cu capsuni
Capsunile te pot ajuta intr-adevar sa iti albesti dantura, deoarece au in compozitia lor acid malic, o substanta care elimina petele de pe suprafata dintilor. In plus, acidul malic se gaseste si printre ingredientele unor paste de dinti.
Fie pasezi cateva capsuni pana devin un piure, fie tai o capsuna in jumatate si freci usor dintii cu ea. Mentine sucul natural pe dinti aproximativ un minut, clateste cu apa pana indepartezi toate resturile, apoi spala-te normal cu pasta de dinti. Desi vei obtine un zambet frumos, asa cum ti-ai dorit din totdeauna, nu este indicat sa apelezi foarte des la acest remediu de albire a dintilor acasa, pentru ca iti poate afecta smaltul dintilor. Prin urmare, prepara aceasta pasta de capsuni naturala doar la ocazii mai speciale sau cand te confrunti cu niste pete incapatanate.