| AlexiaTiran2992 a întrebat:

Bunăăă! Ce recomandați pentru a scăpa de cearcăne? Am incercat gheață, pliculețe de ceai verde, masaj și un set de măști până acum și tot nu au dispărut... Voi ce folosiți?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Somnul de noapte, cu incepere de la ora 21 sau 22 seara si dormit normal SOMN de noapte, minim 7 ore.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, remediile acestea sunt numai pentru moment si nu te vor ajuta sa scapi de cearcane daca aparitia lor tine de genetica sau de un stil de viata haotic, ci doar vor ameliora putin.Eu nu folosesc nimic, nu mi se par asa deranjante cearcanele mele.De fapt, toata lumea le are.La unele persoane sunt mai pronuntate, la altele mai subtile.Nimic gresit aici.

Incearca sa te concentrezi pe alte trasaturi ale fetei tale care iti plac, nu doar pe cele negative pe care rar ai cum sa le schimbi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

Da. Mai degrabă își schimbă stilul de viață haotic și doarme suficient, mănâncă sănătos, astfel, cearcănele vor dispărea în timp.

| AlexiaTiran2992 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred că somnul e o problemă. Îmi respect cele 8-9 ore de somn. Problema e genetica și tot incerc să scap de asta.

Răspuns utilizator avertizat
| katin a răspuns:

Cu somn de noapte suficient, ai incercat?
Eu folosesc odihna. Noaptea, nu ziua.

| AlexiaTiran2992 explică (pentru katin):

Asta fac și eu. Ziua sunt la muncă. Nu am timp

| Xexexexexer a răspuns:

Injectii cu acid hialuronic.