| doodlebugg a întrebat:

Pai sa incep:
1) am nise puncte negre oribile si nu stiu cum sa fac sa scap de ele. Am incercat muuuuuulte metode dar degeaba. Am incercat infuzii, masti, plasturi speciali.Degeaba.
2) am si cearcane. Cearcane adanci si urate. Am incercat la fel mai multe metode de genul : scrubb` cu gheata, pliculete umede bagate la congelator, musetel, incerc sa ma odihnesc mai mult (chiar daca programul nu-mi permite multe ore de leneveala), fac sport, ies la aer, mananc fructe, beau multe lichide.
Va rog daca ati putea sa ma ajutati as fi recunoscatoare, din pacate tot ce va pot da e o fundita si multumiri.:*

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Buna!
M-am confruntat si eu cu problema punctelor negre si am incercat si eu, bineinteles, foarte multe metode... fara rezultat. Insa a fost totusi ceva ce m-a ajutat foarte mult. Exista la unele plafare (nu la toate, din pacate) niste fiole cu extract de iris (costa in jur de 6-7 lei fiola) pe care le folosesti o data la 2-3 zile. Cateva picaturi pe o bucatica de vata in cateva ore, aproape ca fac minuni. Pe mine m-au ajutat foarte mult aceste fiole si ti le recomand si tie cu cea mai mare sinceritate.
Cat despre cearcane...nu stiu exact un tratament miraculos. Eu folosesc un roll on cu cafea de la Garnier si din cand in cand imi mai pun doua linguri reci pe ochi. La mine functioneaza ambele metode, insa n-am cearcane mari.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult.
Pupici :*

6 răspunsuri:
| mihaelamiki96 a răspuns:

Buna! vezi ca la oriflame e un gel care cost in jurul la 15 lei e special pentru cosuri are niste bulinute in gel. iti umezesti fata si dupa aia te speli cu ala si il freci pe fata pana cand particulele alea ncep sa se dizolve. dupa ce te limpezesti o sa ai o fata foarte fina. cam de la a 3 zi se vede ca punctele negre incep a dispara. pentru cearcane inceasca seara cand te culci sa iti pui pe niste discuri demakiante musetel si culcate cu ele la ochi. cand te trezesti nu o sa iti mai simti ochi obositi si cearcane sunt diminuate, nu dispar imediat dar te ajuta :* sper ca te-am ajutat

| doodlebugg explică (pentru mihaelamiki96):

Am incercat, are miros de piersici si e portocaliu, mi-ai disparut cosurile, dar s-au regenerat. Asta-i marea mea problema. Iar in legatura cu discurile demachiante si musetelul.pare destul de folositor o sa incerc! Multumesc mult:*

| mihaelamiki96 a răspuns (pentru doodlebugg):

Gelul alcela de care zic eu este albastru, daca vrei poti sa il incerci :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru punctele negre mergi la cosmeticiana, te rezolva ea.
Cearcanele, blestemate sa fie! Si eu am, fa-ti analizele poate ai o problema din interior. Si eu iti recomand crema Clinique all about rich ( 180 lei, da e mult dar sufera baba la frumusete nu? ). Dar trebuie sa o folosesti mai mult de 6 luni. Si poti folosii si crema de galbenele, e foarte grasa. Si ar fi indicat si un control la oftalmolog si niste ochelari pentru pc si tv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici si de cosuri foloseste de la Ivatherm Akne-Syt ( sau ceva de genu ), gasesti in farmacii si costa 40-50 lei, cosurile dispar in 2-3 zile.