| carina961 a întrebat:

Bunaaa:* Nu stiti cumva cum se numeste ( spirtul, acoolul medicinal ) sau stiu eu, care sa mai foloseste in manichiura. de exemplu iei un ziar il pui in solutia aia si apoi daca pui pe unghie se imprima... va rogggggg imi spune-ti?sad... tot caut si nu stiu cum se numeste. si unde pot gasi?:*. Dau fundaaaaaaaa!love struck

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna! Da, e cu siguranta acetona. 100%. Daca ai sa urmaresti un video pe youtube, ai sa vezi ca fetele respective specifica asta. E ok acetona/spirt.

| carina961 explică (pentru AllinaDaniella):

Si cum sa fac? mi se lipeste cu tot cu hartiesad. cum trebuie? ma ajuti te rog:*?

| AllinaDaniella a răspuns (pentru carina961):

Pai iti dai cu oja pe unghii, apoi iei bucata de ziar care vrei sa se imprime pe unghii, o imbibi in acetona/spirt si apoi o tii pe unghie cateva secunde, apoi iei bucata de ziar si scrisul ramane imprimatbig grin

| AllinaDaniella a răspuns (pentru carina961):

Da,se lipeste hartia, insa se indeparteaza. Uite aici mai concret: http://www.youtube.com/watch?v=H4UkX-r1hKA

7 răspunsuri:
| Tudyss a răspuns:

Intreaba de acetona la farmacie

| carina961 explică (pentru Tudyss):

Esti sigur/a ca e acetona?straight face

| love_5869 a răspuns:

folosesti spirt =]]] mie mi-a iesit rolling on the floor spirtu il gasesti la farmacie funda:*?

| carina961 explică:

Esti sigur/a ca e acetona? laughing))))