| butterflyeffect0000 a întrebat:

Hei. Stiti o metoda de imprima scrisul de pe ziar pe o foaie?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ii faci o copie xerox?

| butterflyeffect0000 explică (pentru CuriousStuff):

Hmm, nu. Vreau sa imprim cu o solutie sau ceva. De exemplu, era o moda in care se imprima scrisul de pe ziar pe unghii folosindu-se spirt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Metoda cu ziarul pe unghie este urmatoarea :

1. Pui niste spirt(alcol sanitar) intr-un recipient
2. Stai cu unghia data cu oja la inmuiat 1 minut in alcolul sanitar
3. Pui ziarul pe unghie, tinand apasat 3 minute
Si modelul de ziar s-a imprimat!

Pentru a imprima pe hartie, poti cu un burete pe care l-ai inmuiat in spirt ( alcol sanitar) sa umezesti putin hartia pe care vrei sa imprimi apoi sa suprapui ziarul pe care sa il tii apasat cateva minute tot cu buretele umezit.