| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa! Voiam sa va intreb daca folosesc un concealer, mai trebuie folosit si un fond de ten? precizez ca am pete rosii si cicatrici de la acnee, pentru ca am avut acnee severa, iar in urma unui tratament, am scapat de ea.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fondul de ten acopera toata fata deci o zona mai larga, corectorul il aplici peste fond de ten pentru mai multa acoperire sau doar pe zonele cu probleme pentru a le acoperii. Decizia este a ta daca vrei sa mai aplici si altceva in afara de corector. Eu as aplica si un fond de ten dar este o preferinta la fel cum ai putea aplica un fond de ten cu acoperire mai mare doar pe zonele cu probleme si sa-l estompezi bine.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Da,pentru ca dupa se vede urat, adica in 2 nuante, eu folosesc fondul de ten si dupa corectorul