| CodrutzaDutzi a întrebat:

Bunaaaa! La noi la scoala facem petrecerea de dinainte de Craciun la PANTHEON CLUB(TIMISOARA)..si nu stiu cu ce sa ma imbrac:ma puteti ajuta?(mentionez ca am 11 ani jumate), si (plzz fara comentari cum ca am merge la club la varsta asta..mergem de la ora 3 dupa-maasa si stam pana la 7 seara,nu se fumeaza, doar ne distram si dansam.)Astept raspunsuri cat mai repede.mersii mult celor care ma ajuta! Si sa-mi spuneti cum sa-mi si parul si idei daaca aveti, si as vrea sa mertionez ca ar vrea sa ma imbrac cu ceva lejer dar frumos.Mersii mult paa! Bine inteles daca aveti alte idei spuneti-mi daca doriti!kiss

8 răspunsuri:
| CodrutzaDutzi explică:

Multumesc mult fetelor de sfaturiii! imi sunt foarte mult de folos informatiile voastre..mai am nevoie sa ma ajutati daca vreti, desigur:eu nu sunt chiar asa de slaba, nu stiu cate kilograme am si nu cred ca as incapea intr-o pereche de blugi, asa ca mi-am adus aminte ca am o pereche de colanti negri cu tinteni miici aurii, si as dori sa imi spuneti daca ar merge sa-i port la petrecere si cu ce s-ar potrivi.
o alta modalitate ar fi(pentru ca mi-a placut mult ideea cu blugi si camasa)sa-mi spuneti cum as putea slabi macar putin pana la petrecere(petrecerea este pe 19 decembrie), deci mai sunt 3 saptamani si m-am gandit sa va intreb daca stiti cumva cum as putea sa slabesc macar putin(nu pot face mult sport deoarece la sala nu ma pot duce, si afara iarasi nu pentru ca e foarte frig).as fi incantata sa ma puteti ajuta!kiss

| AditzaAditsssa a răspuns (pentru CodrutzaDutzi):

Pai incearca sa scoti putin painea din meniu, conteaza foarte mult, nu uita niciodata de micul dejun, este cea mai importanta masa iar atunci poti manca aproape tot ce iti doresti.Nu te lua dupa tot felul de diete de pe internet, iti pot face rau daca vrei sa slabesti asa repede.Mancanca dimineata bine,poti baga si o feliuta,doua de paine, la pranz mananca supe dar fara painica iar seara consuma ceva uso, un iaurt cu un fruct, un ou fiert tare, are putine calorii.Calculeaza-ti tu singurica mesele si caloriile, eu zic ca 1200 calorii/zi iti ajung si asa vei da joc cam 2-3 kg pe saptamana. Sport trebuie sa faci, macar cate putin pe zi.Incearca sa eviti mersul cu masina, mergi pe jos, danseaza, fa sport la scoala si rezultate vor aparea mult mai repede decat crezi.Si consuma cat mai multe fructe si legume proaspete, le pot manca fara frica in pauzele dintre mese.Aici ai un tabel de calorii pentru orice produs, uita-te si incearca sa te iei un pic dupa el http://calorii.oneden.com/.Te pup:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru CodrutzaDutzi):

Cu placere! :) Pai...eu am slabit in vara, m-am plimbat mult prin cartier, prin oras si am slabit vreo 6 kg...si inca ma mai plimb chiar daca este mai frig afara (fiind decembrie) dar imi iau o geaca pe mine si problema e rezolvata :) poti sa renunti un pic la dulciuri si sa mananci mai putina paine.:S
In legatura cu colantii.s-ar potrivi cu o camasa mai lunga si o curea mai mare la mijloc...sau poti sa iti iei o camasa mai lunga descheiata cu o bluza potrivita sub si o esarfa patrata si o aranjezi asa:http://www.google.ro/......tp?/imgres (infine, o poti aranja cum vrei tu :P)
Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Depinde de gusturile tale... daca esti mai mult "girly" poti lua o rochita si o vesta sau o geaca de blugi cu niste cizme sau daca iti place mai mult in blugi poti lua o camasa draguta cu o vesta si niste blugi, SAU o camasa in carouri cu o esarfa si blugi; Pentru par poti sa iti faci niste bucle... daca nu vrei sa folosesti ondulatorul poti sa iti faci o coada impletita "spic" in seara de dinaintea petrecerii (este bine sa te speli pe cap inainte) si nu o desfaci doar inainte sa pleci de acasa la petrecere. Sau poti sa il impletesti simplu intr-o coada sau sa il lasi desfacut si sa il prinzi cu o agrafa happy
Sper ca te-am ajutat si distractie placuta!

| andreyutzha a răspuns:

O rochita simpla asa mai pentru varsta ta, cu o pereche de pantofi dar nu cu toc foarte mare... ceva ce sa-ti fie comozi si sa poti merge pe ei:-*.
2. daca nu vrei rochita ai putea sa-ti iei o pereche de blugi cu tocuri sau botine si sus o camasa.
3.sau o fustita cu un maieu ceva..de exemplu in genul acesta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

iar la par ti-ai putea face niste bucle
http://www.google.ro/......tp?/imgres
sau:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| AditzaAditsssa a răspuns:

Mmm,sa inteleg ca vrei ceva elegant dar lejer in acelasi timp...Pai ce ai zice de o pereche de pantaloni,jeans de preferat, cu talie inalta, o camasuta stramta, iar in picioruse o pereche de balerini mai eleganti, dar simpli in acelasi timp.Eu zic ca ar fi chiar ok asa,e o vestimentatie care merge si ziua, dar si seara intr-un club, plus ca jeansi cu talie inalta sunt chiar la moda.Tu ce zici? Parul ti-l poti intinde cu placa si lasat pe spate sau cateva bucle discrete. Poti da si cu un fond de ten daca doresti, impreuna cu un luciu de buze si un rimel, un ceas la mana stanga ca accesoriu si o sa fii perfectawinking

| Pitiica a răspuns:

Cu vreo rochiță multa si niște pantofi negrii cu toc sau cu niște blugi si un maieu, tot cu tocuri.te joci puțin cu asortarea culorilor si gata.