| anonim_4396 a întrebat:

Bunica mea mereu ma impleteste prea strans in 2 codite in spic,zice ca asa se fac, dar parca ma doare pielea capului? si la voi e la fel?

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Eu il impletesc foarte lejer astfel incat mai imi ies si fire dar mie imi place mult cum sta, oricum spune-i bunici tale sa il impleteasca ceva mai lejer, deoarece o sa iti slabeasca radacina si o sa iti cada par deoarece te "trage" de el.

| măcheamăăăî a răspuns:

Cica creste parul mai repede daca te impleteste asa, strans.Da spune-i ca te doare pielea, poate va intelege.happy

| mirunadiana a răspuns:

Nu eu îi impletesc surorii mele parul si nu îi prind asa strans