| anonim_4396 a întrebat:

E bine ca parul sa fie impletit mai tot timpul? nu-i prea mult? acum cand sunt la tara la bunici, bunica in fiecare dimineata ma piaptana (am parul peste talie) si mi-l impleteste in doua codite, intotdeauna mi le incepe chiar deasupra urechilor, iar seara inainte de culcare mi le despleteste, ma piaptana din nou, si imi face o coada pentru .noapte...seara mi-l impleteste lejer, dar dimineata mereu mi se pare prea strans! mereu imi spune ca la tara fetitele (am 13 ani) asa e frumos sa aiba parul pieptanat, si ca e foarte bine pentru par daca se impleteste in fiecare zi, creste mai repede!?

Răspuns Câştigător
| Elena_7763 a răspuns:

E foarte bine si sanatos pentru par sa stai cu el impletit pentru ca nu se despica varfurile asa de repede si se descalceste mult mai usor. Nu cred ca parul creste mai repede daca e impletit.

4 răspunsuri:
| reghi a răspuns:

Nu e nimic rau si sa stii ca asa e... creste mai repede.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca e nimic rau si eu il tin impletit

Răspuns utilizator avertizat
| TheFireGirl a răspuns:

Nu e bine sa-l ti mult impletit sau sa-l impletesti in fiecare zi pentru ca radacina e foarte sensibila si o sa cada cu timpul pentru ca, codita impletita trage de par si automat devine din ce in ce mai sensibila