| Monykka a întrebat:

Buuuna :*
Ce ar trebui sa fac sa slabesc cam 6-8kg in 1 luna jumate?batting eyelashes Va rooog ajutati-ma puppy dog eyes

Funda la raspunsul cel mai detaliat:* >Multuuubig grin<

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Deci in primul rand ignori sfaturile de pe urma carora te poti imbolnavi, CRETINITATI de genul sa alergi imbracata gros si alte aberatii de genul.

In al doilea rand :

- 4-5 mese mici pe zi, in care iti asiguri tot ce trebuie ( carne, peste, branza, oua, cartofi, orez, fructe, legume, alune, etc. ), pe scurt : proteine, carbohidrati( mai putini), grasimi sanatoase, fibre
- ultima masa sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare, si sa aiba fibre cu moderatie, proteine cu absorbtie lenta ( lapte spre ex. ), zma, lipotropice si fara carbohidrati
- mentine undeva la 1200-1500 kcal / zi
- sport, cardio 4-5 sedinte de 1 ora / saptamana, alergat, bicicleta, inot, etc., dar ca lumea, sa ai tricoul ud la sfarsit fara prostii de genul imbracat gros, sportul se face imbracat LEJER, sa nu faci naibii tensiune sau ceva de genul

- daca ai peste 18 ani, poti lua si un arzator de grasimi sau l-carnitina

Si sa consumi alimentele a.i. sa aiba cat mai putine calorii ( ex. carne fiarta sau pe gratar, orez fiert, fructe si legume crude, etc., fara sosuri si porcarii ambalate - gen iaurturi -, fara paine, doar integrala si doar dimineata, etc. )

Răspuns utilizator avertizat
| RUDOFL4X4 a răspuns:

Faci asa sport mult, dieta fara multa paine fara sucuri si sa nu mananci prajeli, paste fainoase multe spor la slabit

| jhon921 a răspuns:

Depinde ce esti dispusa sa faci pentru a slabi, insa 6-8kg intr-o luna e destul de mult. Oricum in prima faza ar fi de stiut cate kg ai in prezent si inaltimea ca poate nu ai nevoie sa dai jos atat de multtongue.In al 2-lea rand incearca sa ai mesele cat mai echilibrate si prima masa a zilei sa fie sfanta iar ultima sa nu treaca de ora 6 si nu trebuie sa mai zic ca paine aproape deloc(eu am mancat normal fara nici un fel de restrictie insa doar cu 1 felie de paine la o masa si am dat jos vreo 4kg). Dupa ce ai facut aceste lucruri incearca sa faci putin sport daca nu alergat ca la inceput e mai greu incearca plimbari cat mai lungi coroborate cu gimnastica prin casa. Daca insa vrei sa alergi iti recomand sa te imbraci cat mai gros pentru a putea slabi(asa transpiri si elimini calori) s-au daca vrei sa dai jos doar din anumite parti sa ai grija ca acelea sa transpire(indicat ar fi si o sauna insa merge si fara)winking.
Eu zic ca si fara o dieta anume insa cu un program mai riguros de exercitii si diminuarea consumului de paine la o masa te pot face sa dai jos, poate ca nu chiar 8kg insa daca ai ambitie 4kg 100% si hai sa fim seriosi programul nu ar dura mai mult de 1-2h(cu tot cu dus, sauna etc).
Cu ce am scris eu mai sus slabesti sigur insa trebuie doar vointa. Daca ai intrebari aici suntwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru jhon921):

"ultima sa nu treaca de ora 6 ", cine te-a invatat tampenia asta? Pentru tine sanatatea chiar nu conteaza?

| Cosmin86 a răspuns (pentru jhon921):

Scuze, inca ceva :
"Daca insa vrei sa alergi iti recomand sa te imbraci cat mai gros pentru a putea slabi(asa transpiri si elimini calori)", tu ai baut gaz? Asa elimini APA, nu elimini mai multe calorii.

Asta + ultima masa la ora 6 si ai reusit sa aberezi complet. Cine te-a invatat asemenea tampenii?

| jhon921 a răspuns:

Scuze, inca ceva :
"Daca insa vrei sa alergi iti recomand sa te imbraci cat mai gros pentru a putea slabi(asa transpiri si elimini calori)", tu ai baut gaz? Asa elimini APA, nu elimini mai multe calorii.

Din pacate cred ca tu ai baut gazrolling on the floor eu am fost in urma cu vreo luna la vizita medicala si erau colegi care aveau putina burtica si exact acest lucru le-a recomandat insa daca tu esti mai "destept" decat medicul sportiv atunci eu ma retrag din aceasta conversatie. Sport sa ai la slabit.

| SkyZoOo a răspuns:

Ba ma faceti sa rad stiu eu ce trebuie sa faci sa slabesti am slabit 20 de kg in 6 lunitongue fara pic de eforthappy si sunt baiat da-mi un pm siti spun eu ce trebuie sa faci sa slabesti 6 kg in 2 saptamanitongue

| petru11 a răspuns:

Te pui la dieta, ar trebui sa incepi un pic de sport, fuga principalu. Prinzul fara pine.Dar mai bine te apuci de baut ca eu intr-o saptamana matinca am slabit cu 5 Kg big grinbig grinbig grinbig grin

| Monykka explică (pentru petru11):

Si mai exact ce sa beau?

| petru11 a răspuns (pentru Monykka):

Alcool :d eu in privinta asta am glumit

| emperatris a răspuns:

Nu am inteles ce trebuie sa fac