| Uza a întrebat:

>Buuuna!big grin< Imi puteti spune si mie mai detaliat cum se pregateste masca pentru par cu ulei de masline si ou? Si aplic masca pe parul uscat sau trebuie sa il am umed? Cat trebuie sa tin masca pe par? Eu folosesc samponul Schauma Reparare Oil Intense, e bun? Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MaterialGirlB a răspuns:

Buna! :*
Amesteci un galbenus cu ulei de masline (sau 2 galbenusuri, depinde cat de des ai parul, cat de lung). Aplici aceasta masca la radacina, cat si pe toata lungimea parului inainte sa te speli. Lasi aceasta masca sa actioneze cat mai mult (poti sa stai cu ea si ore bune) apoi te speli normal, cum o faceai si inainte.
E buna aceasta masca pentru. caderea parului, pentru varfuri despicate. Si eu o folosesc. E fff buna love struck. Lasa parul moale, stralucitor.
Cat despre sampon. nu stiu cum e. Inca nu l'am incercat. Momentan eu folosesc Gliss- hair repair with 3x liquid keratin complex. Astea de la Gliss mi se par super bunelove struck. Eu imi schimb samponul de fiecare data laughing.
Bafta cu masca! :*

2 răspunsuri:
| Pure.Sunshine a răspuns:

Ingrediente:

1 galbenus de ou

150 ml ulei vegetal

O lingurita zeama de lamaie

Amesteca toate ingredientele de mai sus in blender sau cu mixerul, pana cand se formeaza maioneza. Aplica mixtura pe parul uscat si lasa sa actioneze 30 de minute, apoi spala parul in mod normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galbenus de ou impreuna cu 2 linguri de ulei masline pus pe toata lungimea parului, infasori capul cu o folie de platic, dupa 30 min te speli cu sampon de care vrei tu! cel mentionat e foarte bunhappy