| madutsa a întrebat:

Hello! am si eu o nedumerire. vreau sa folosesc o masca naturala de par,( 2 oua + 4 linguri de ulei de masline) numai ca nu stiu daca masca sa o aplic pe parul umed/uscat si daca dupa ce folosesc masca mai aplic si balsam? Sau mai bine as vrea sa stiu toti pasii exact daca ma puteti ajuta.multumesc!

Răspuns Câştigător
| 6111992 a răspuns:

Buna pui 2 galbenusuri de ou 4 linguri de ulei de masline sau cat vrei tu poti adauga si ulei de ricin.Eu o aplic pe parul uscat si murdar dar cred ca poti sa o pui si pe parul umed o lasi sa actioneze 30-60 min apoi clatesti cu sampon si apa din abundenta poti sa folosesti si balsam si la sfarsit poti sa te clatesti cu zeama de lamaie sau cu otet parul tau va fi stralucitor sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| cristinamax a răspuns:

Eu mi-am facut masca asta de mai multe ori, dar ai grija sa pui doar galbenusul nu si albusul. O pui pe parul putin umed si stai asa cam 1 ora. Apoi te speli normal cu sampon. Cel mai bine dupa ce te speli, in loc de balsam poti sa folosesti putin otet de mere, dupa care te clatesti cu un jet de apa rece. O sa ai un par minunat, garantat. Bafta!

| madutsa explică:

Mersi frumos!happy