| 4Life a întrebat:

Buzele groase sau subtiri, ca vad ca unele fete au silicon in buze?!

Răspuns Câştigător
| bombonyk04 a răspuns:

Sunt la modă buzele groase, cu volum. dacă ai buzele subţiri urmează paşii următori:
Hidratarea buzelor este esentiala asa ca foloseste un balsam de buze de calitate.

Pentru a uniformiza buzele, aplica un strat de fond de ten, apoi aplica o pudra incolora.

Traseaza conturul buzelor folosind un creion de buze cu o tenta mai inchisa decat rujul tau.

Aplica apoi rujul, si pentru a obtine iluzia de buze mai mari, depaseste un pic conturul.

Excesul de ruj indeparteaza-l cu un servetel, pentru a evita ‘mozolitul’ dintilor.

Ultima etapa este folosirea luciului de buze, care iti va oferi un look fresh buzelor tale.

Ca printr-un machiaj adecvat poti avea buzele la fel de sexy ca ale celor care apeleaza la colagen sau silicon? Amelie te invata un mic secret pe care ea il foloseste de ceva vreme si nu a dat niciodata gres.

Dupa ce aplici fondul de ten, foloseste un fond de ten cu un ton mai deschis decat tenul tau sau un corector cu efect iluminator. Se aplica de jur imprejurul buzelor, facand un contur, dar fara sa le atingeti. Se face conturul in afara celui natural al buzelor tale. Ia apoi un creion-contur de buze, de aceeasi nuanta ca a rujului pe care urmeaza sa il folosesti. Traseaza niste linii verticale pe toate suprafata buzelor. Nu trebuie sa fie la o anumita distanta si nici sa aiba o anumita grosime, insa trebuie sa fii atenta sa nu depasesti conturul buzelor. Apoi, cu o pensula, incerca sa uniformizezi liniile lasate de creion pe toata suprafata buzelor, pana nu se mai disting. Acest lucru te ajuta sa pacalesti ochiul trecatorului ca buzel tale au mai mult volum, dar arata in acealsi timp natural. Apoi te dai cu ruj. Nu uita! Rujul si creionul trebuie sa aiba aceeasi nuanta. La sfarsit, foloseste un gloss pentru volum, incolor. Si rezultatul si privirile atrase vor fi garantate!
fundita?big grinbig grinbig grin

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Folosesx botox nu silicon.

| 4Life explică:

@bombonyk04,iti dau funda pentru ca ai scris cel mai mult da faza tare e ca eu am buzele groase si fainerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac medii, nu prea imi plac buzele care ies din tipar si cele subtiri imi cam displac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da laughing acu se pune silicon in orice laughing

| SmoK_8275 a răspuns:

Da acum se poate pune silicon oriunde laughing