| tami a întrebat:

Ca sa fi fotomodel trebuie neaparat sa fi inalta? Nu ma refer la prezentarea de moda pe scena ca presupun ca acolo trebuie sa ai 1.80, dar si la fotografiat in reviste sau chestii de genul asta trebuie sa fi inalta? arat desul de binehappy sunt slaba, ochi albastrii si par brunet (am 1.64) si imi doresc chestia asta de cand eram mica. so... ma poate ajuta cineva? Multumesc happy

3 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Inaltimea ar trebui sa fie 1. 75-1. 78.
Ca sa fii model de succes(sa faci bani frumosi) trebuie sa arati foarte bine(fata simetrica, trasaturi frumoase)dar trebuie sa ai si ceva aparte.Model/fotomodel.Initial sunt modele(care sunt si fotomodele, prezinta si pe scena, se trag si in poze) dar cred ca acestea avand un "tarif" mai mare, au aparut "fotomodelele" care nah poate sunt mai mici de statura(intelegi ce vreau sa spun) etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti sa fi fotomodel, iti faci niste poze (facute de un fotograf prosfesionit)si incerci la mai multe agenti ...asta trebuie sa faci tu. Nu stiu cum putem sa te ajutam noi...