| simo102 a întrebat:

Imi doresc mult sa fiu fotomodel, am 14 ani si 1.64, ce inaltime trebuie sa am ca sa fiu fotomodel? O sa mai ma inalt? La inaltimea mea cate kg ar trebui sa am ca sa fiu fotomodel?

17 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Conteaza fata, fizicul si sa fii cat mai gratioasa, asa ai foarte multe sanse.

| simo102 explică (pentru Drimmero):

Am trasaturi destul de bine conturate si aptitudini (:

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu conteaza inaltimea.
Ca fotomodel poti sa pozezi doar pentru fata, dantura, par, nu e nevoie de tot corpul, nu esti model, sa iesi pe catwalk.

| simo102 explică (pentru Dorotheea21):

Am auzit ca si pentru fotomodele conteaza inaltimea

| Dorotheea21 a răspuns (pentru simo102):

Conteaza doar pentru ca vei avea un pic mai multe contracte daca iti vor si plan mediu, nu doar prim si gros plan.
In general insa fotomodelele lucreaza cu bust si fata. happy

| Eduard619 a răspuns:

Bine bine si dupa ce termini cariera de fotomodel pe care sa spunem ca o sa o ai ce o sa faci?
Sau speri sa te casatoresti cu vreun mos cu bani? Parerea mea este sa lasi visele si sa iti gasesti un job ok. Daca modelingul o sa fie doar ca o pasiune mi se pare ok.
Nu ma lua in nume de rau eu mi-am spus doar parerea.

| simo102 explică (pentru Eduard619):

Vresu sa fiu independenta si sa fac o facultate nu sa depind de un mos cu bani.Dar am aptitudini de fotomodel plus ca imi place mult sa ma aranjez, sa stsu in oglinda, sa ma machez, sa imi fac poze, etc.Modelingul vreau sa fie la fel ca si pictura, o pasine ca altfel ajungi muritor de foame

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Tu cate kg ai la momentul respectiv? o sa te inailti daca si parintii tai ai cel putin 1.75+.

| simo102 explică (pentru Bisbiavatar12):

Am 50-51 kg si mama e pitica si tata nu e chiar inalt are 1.77 dar sper sa ajung macar la 1.73.....anul trecut aveam 1.56

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru simo102):

O sa ajungi maxim la 1.70, mai mult nu ti-as da.

| simo102 explică (pentru Bisbiavatar12):

Cu 1.70 pot sa fiu fotomodel? daca da, cate kg trebuie sa am la 1.70 pentru a fi fotomodel?

| LoredanaS19 a răspuns:

Pentru a fi fotomodel trebuie sa ai intre 1, 70-1, 80 m. Poti sa te înalţi daca practici ceva sporturi de ex volei sau poti sări mult coarda, tot ce se face prin saritura si cu siguranţă te vei înalta iar kilogramele sa le menti tot asahappy

| Pestean_Marius_1997 a răspuns:

Nu nu cred ca conteaza inaltimea si kg

| Mistyy a răspuns:

Esti prea scunda. De la 1.75 in sus poti fi model

| simo102 explică (pentru Mistyy):

Nu vreau sa fiu model, vreau fotomodel pentru ca sunt fotogenica.Model stiu ca nu pot sa fiu sad

| UdroiuMatei a răspuns:

Pai esti draguta deci da. App care e fbul tau daca nu e cu suparare?

| simo102 explică (pentru UdroiuMatei):

Este link-ul in descrierrs de la profilul meu TPU