| anonim_4396 a întrebat:

Cam cât costa în România niște ochelari de soare cu dioptrii? Dar lentilele de contact?¿

Răspuns Câştigător
| Seline a răspuns:

Pretul unei perechi de ochelari de soare cu dioptrii incepe de la 1 milion si poate urca pana la 5 milioane daca sunt de firma.
Lentilele de contact au preturi diverse, depinde daca sunt zilnice (30 pe care le schimbi in fiecare zi) pretul variaza in jur de 1 milion jumate, daca le schimbi lunar (3 lentile-3 luni) 130 lei, daca sunt la 6 luni ( 2 lentile - 3 luni fiecare) e mai ieftin. Lentilele de contact au nevoie si de o solutie care e in jur de 40 lei.
Daca vrei sa folosesti lentilele de contact te sfatuiesc sa incepi cu cele lunare ( 3 perechi, 3 luni) sau zilnice ca sa te obisnuiesti cu ele, apoi poti trece fara probleme la cele de 6 luni. Iti spun asta pentru ca apar diferite riscuri la inceput (fiind nestiutoare) cum ar fi ciupituri, pierderea lentilei.

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Lentilele cu dioprii care se inchid la culoare la soare se numesc "heliomate" si sunt mai ieftine sau mai scumpe in functie de dioptrie.Costa in jur de 150 lei/buc. Lentilele de contact, vezi aici http://www.contact-lentile.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

10 lei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de la firma la firma.nu ti-as recomanda lentile de contact pentru ca trebuie sa le schimbi.sa le tii in solutie speciala. o sa ai de furca cu ele big grin

si tie iti sta bine cu ochelarii aiatongue